Strana 3 z 4
Technicky vzato nemusíte myš nijak instalovat, ale pokud chcete využít pokročilých nastavení a možností, tak musíte. K tomu slouží univerzální Logitech Gaming software, který dokáže současně ovládat několik Logitech zařízení.
Instalace i rozhraní jsou intuitivní. Nechybí v ní nic podstatného, od dostatečných možností nastavení sensoru, přes naprogramování tlačítek i nastavení profilů podsvícení. Myš disponuje také kalibrací senzoru pro povrch.
Samozřejmě nechybí ani možnosti nastavení v souvislosti s bezdrátovou funkčností, jako ukazatel výdrže baterie a dokonce ukazatel spotřeby :). Software obsahuje i další funkce, včetně některých specifických věcí, jako snímání úhlů apod. Jako obvykle mu není téměř co vytknout.
Snad jen že kolečko a logo nelze nastavit na každou barvu zvlášť, ale svítí jen jednou nebo se dají již odděleně vypnout. Nechybí ale možnost synchronizace podsvícení s jinými RGB produkty Logitech.
- Praktické zkušenosti a dojmy
Mám velmi rád tvar, se kterým G403 disponuje, používám jej léta u konkurenčních RAZER myší a tohle je téměř identické. Jediným rozdílem je že Logitech je baculatější a vyšší, než by nutně být musel. Ale i tak sedí v ruce perfektně (alespoň v mém případě). Všechna tlačítka jsou přesně tam kde mají být a je jich přesně tak akorát.
Z hlediska dílenského zpracování myši si nemohu stěžovat téměř na nic. Ovšem některé věci by se daly zlepšit. Například hlavní tlačítka jsou sice velmi dobrá, ale ve srovnání s dražšími modely myši s nastavitelným odporem je to přeci jen znát, ale přiznávám že jsem velmi zhýčkán a zvyklý na ultra drahou RAZER MAMBA, se kterou tak pak vše srovnávám. Větší výhrady už mám ke kolečku, jehož zpracování je rozhodně za očekáváním, stisk není jistý ani příjemný a otáčení by také mohlo být jistější. Kolečko je asi největší výhrada, k této myši po stránce zpracování i používání.
Pokud jde o senzor, osobně používám myši na 1200-1600dpi maximálně, takže všechny moderní senzory s desítkami tisíc DPI jsou pro mě poněkud nevyužitelné a i tato myš nabízí jistě dostatek pro všechny. Optický senzor PMW3366 s rozlišením 12.000 dpi není žádnou novinkou a skvěle slouží už na více myších. Tato není výjimkou. Na většině povrchů funguje i kalibrace a myš tak nemá žádný problém.
Podsvícení myši je velice decentní, sloužit může i jako indikátor přepnutého profilu. Samozřejmě v bezdrátovém stavu výrazně ovlivňuje výdrž na baterii. Tu ovlivňuje i rozlišení senzoru, a hlavně dotazovací frekvence, kterou myš má standardně až 1000Hz, ale lze ji nastavit i na méně. To se hodí hlavně když chcete, aby vám myš opravdu vydržela. Z mých zkušeností je ale výdrž myši i se zapnutým podsvícením na maximální výkon přes 20 hodin, což tedy stačí v pohodě na celý pracovní den a přes noc se tak myš klidně dobije. Bez podsvícení a s nižší frekvencí se výdrž pohybuje kolem 35 hodin, což považuji vlastně za zbytečné.
Logitech ušetřil na dokovací stanici, kterou disponují dražší myši. Místo toho je zde jen 1,8m dlouhý opletený USB-microUSB kabel, který má na konci tvarované gumovo-plastové zakončení, které skvěle zapadne do myši. Kabel se současně používá i jako dokovací a komunikační stanice. Pokud v něm nenabíjíte myš, tak do něj zastrčíte dodávaný MicroUSB-USB redukci do které pasuje USB receiver a máte to tak na stole hned po ruce všechno. Nemám žádnou výhradu.
Takže k závěrům …
|