Strana 2 z 4
Logitech G5 - představení a zpracování
Podívejme se tedy na to nejdůležitější a to je myš samotná. Hned na první pohled je příslušnost k rodině myší Logitech dobře patrná.
Ergonomický tvar je dobře znám a podle něj je myš snadno identifikovatelná. Je to také její nejcharakterističtější znak.
V našem provedení myš disponovala celkem 4 tlačítky. Dvě hlavní jsou jasná, třetí je kolečko a to čtvrté se nachází na straně. Všechna tato tlačítka jsou dobře dostupná a snadno použitelná.
Dále jsou nad kolečkem dvě tlačítka pro přepínání přednastavených profilů myši. Defaultně v krocích 400/800 a 2000 dpi. Vše je signalizováno malými diodami na straně hřbetu myši.
Myš je vyrobena z plastů. Černý plast není hladký a ruka po něm neklouže, ale jako materiál se může mnohým zdát na omak nepříjemný. Vršek je matný se zajímavou povrchovou úpravou, která je všem dost náchylná na poškrábání.
Ocásek myši je více než dostatečně dlouhý - 2m. Je omotaný flexem zakončený nepozlaceným USB a odstíněním. Není tedy gumový, což je výhoda proti poškození, na druhou stranu je dost tvrdý a špatně se tvarově přizpůsobuje.
Na spodu myši najdeme několik zajímavostí. Jednou z nich jsou skutečně extrémně velké teflony - proti například konkurenčním myším Razer je jejich velikost na G5 gigantická. Nejsem si jist, co velké teflony navíc přinesou, nevím tedy, zda to považovat za výhodu, či naopak. Nevšiml jsem si žádných rozdílů v pohyblivosti mezi velkými a malými teflony, i když logicky mají vetší teflony větší odpor a styčnou plochu.
Druhou zajímavostí je doslova vystřelovací děrovaný plast, do kterého se umiťují dodávaná malá závažíčka. Tato věc se na G5 objevila proto, že s modelem G7 mají naprosto stejná provedení, ale G7 je bezdrát a Logitech někam potřeboval umístit baterii. U G5, který baterii nepotřebuje, by díra ve spodku myši působila divně, tak Logitech vymyslel tato závaží.
Podívejme se dále na software k této myši a dále se podíváme na to, jaká je G5 vlastně v praxi.
|