Po zvolení modelu myši ke správě Vám setpoint nabídne kompletní přehled nastavení myši pro vybraný profil, od jména profilu, jeho popis, přes nastavení jednotlivých tlačítek až po sensitivitu a akceleraci.
Záložka Basics Vám zobrazí jméno a nezkrácený popis profilu kde je uložen, na jaké aplikace je navázán. Navázán? Ano! Nejenže můžete mít 5 profilů v paměti myši, ale v PC můžete mít klidně pro každou aplikaci další profil, který nemusí být uložen v interní paměti. Tím pádem je počet profilů omezen jen Vaší kreativitou.
Buttons je nástroj konfigurace funkcí jednotlivých tlačítek. Tlačítkům lze přiřadit mnoho funkcí, od příkazů typu "další písnička" po komplexní skripty a makra. Makro manager umožní provést záznam aktivace tlačítek myši a klávesnice, ten pak následně můžete doladit, přidat další zadání či změnit časové prodlevy.
Pointer je Váš ukazatel, každý profil uloží až 5 nastavení, každé nastavení může mít různou vertikální a horizontální rychlost, ovšem rozsahy citlivosti se mezi jednotlivými nastaveními nemohou překrývat. Vítanou možností, unikátní pro Logitech, je výběr mezi primárním ovladačem. Můžete používat nativní ovladače Windows nebo Setpointu. Tato možnost zaručuje, že pokud si myš vyladíte ve výchozích ovladačích Windows, bude mít stejné vlastnosti i na jiném PC bez nainstalovaného Setpointu. Samozřejmostí je nastavení rychlosti Windows ukazatele, akcelerace myši a požadované rychlosti komunikace.
Scrolling jsou dvě jednoduchá šoupátka pro nastavení vertikálního a horizontálního krokování pro kolečko.
Battery Vás informuje o stavu baterie myši, je zde možnost nastavení myši na spořivý režim, normální herní či maximálně herní režim. Všechna námi provedená měření byla prováděna na nastavení Normal Gaming. Správu napájení pro bezdrátovou herní myš jsem tu opravdu nečekal, ukazuje to, jak promyšlené jsou produkty Logitech.
Profile Manager slouží k nahrávání a správu profilů pro myš. Umí profily importovat, exportovat z/do souboru. Zde si vyberete, jaký profil se uloží na myš a jaký bude jen v PC. Profily lze přehrávat i v bezdrátovém režimu, ovšem chvilku to zabere, myš se Vám během aktualizace neodpojí, jako to dělá např. Razer, ale chviku trvá, než se změny projeví. Toto se netýká drobných úprav nastavení citlivosti a funkcí tlačítek, pouze pokud přehráváte celé profily.
Během dvoutýdenního podrobného zkoušení jsem narazil na absolutně nesmyslné chování Setpointu. Ten přiřadí myš vždy jedné instanci Windows a při připojení k jinému PC nebo jiné instanci Windows Vás upozorní, že myš není přiřazená k tomuto PC a pokud jí chcete konfigurovat, musíte jí vyresetovat nastavení. Absence třetí možnosti přiřadit k PC a zachovat nastavení je neomluvitelná, faktem je, že celé to přiřazování je úplný nesmysl. Myš by měla být nastavitelná na jakémkoliv kompatibilním Setpointu z jakéhokoliv PC či MACu bez nutnosti vymazání - styl Razer, Roccat atd. Právě vysoká variabilita myši je jeden z nejsilnějších argumentů ke koupi, toto omezení Setpointu nemá žádný logický důvod.
"Myš, kterou používáte, není přiřazená k tomuto počítači. Musíte myš přiřadit k tomuto počítači, než bude konfigurovatelná. Poznámka, pokud myš spojíte s tímto počítačem, bude vyresetována do svého továrního nastavení a veškeré změny, které jste provedli z jiného počítače, budou ztraceny. Chcete myš přiřadit k tomuto počítači?"
Po krátkém představení Logitech G700 a podrobném představení softwaru se pojďme podívat, jak myška detailně vypadá a jak pracuje.