Strana 3 z 4
První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program přímo pro tento konkrétní model myši, v mém případě ve verzi 1.0.0.6 (14,6MB). V základním okně aplikace si lze přepnout jazyk v pravém horním rohu, bohužel čeština zde není. Pod náhledem myši si lze navolit funkce k jednotlivým tlačítkům.
Po kliknutí na ikonku settings se otevře nové menu, kde lze měnit citlivost samotného laserového senzoru PixArt a uložit si celkem 4 profily, které se pak dají lehce přepínat rovnou na myši. Já jsem během testování dospěl citlivosti 2300 DPI pro hraní her a 1800 DPI pro běžnou práci.
Další nastavení, které lze na myši měnit je "pool rate". Po několika hodinách hraní jsem dospěl k tomu že 1000 Hz je rozhodně nejlepší volba pro hraní her.
Další nedílnou funkcí myši je její RGB podsvícení, které má bohužel jenom jednu zónu. Měnit lze barvu ve velmi široké škále, ale i efekty a jejich rychlost. Nechybí ani možnost si zvolit intenzitu podsvícení.
Jak jsem měl tedy myš nastavenou? Po chvíli testování jsem si nastavil citlivost 2300 DPI a frekvenci na 1000Hz. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako je například Battlefield V, Conter Strike Global Ofense a podobné hry, které momentálně hraji. Co se mi na myši ale hodně líbí, je její váha. Myš samotná má pouhých 70g což je skoro polovina toho, co váží některé jiné herní myši na trhu, které jsem již měl možnost testovat a ta ultra nízká váha je opravdu znát. Myš totiž nemá skoro žádný odbor a reakce jsou tím pádem o něco rychlejší, a to je u her typu Conter Strike opravdu důležité.
Samotné testování proběhlo na herní podložce od stejného výrobce. Co se týče úchopu myši, s tím jsem zkraje trošku válčil. Přece jenom mám velkou ruku a myš je hodně maličkatá. Hodně pomáhá nastavitelná opěrka dlaně, kterou jsem si okamžitě dál do zadní polohy, což mé větší ruce dost pomohlo. Stále bych ale asi uvítal větší tvar myši, ale dá se na to zvyknout. Posvícení myši je zajímavé, samozřejmě nastavitelné.
Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, jedná se o kvalitní spínače, u kterých výrobce garantuje 5 milionů kliknutí. Japonské Omrony to sice nejsou, ale v této cenové hladině ještě nejsou úplně standardem, ale u některých konkurentů jsou. Jejich stisk je však zcela bezproblémový a během několikahodinového hraní jsem s nimi nezaznamenal jediný problém. Co mě také velmi překvapilo, je tuhost rolovacího kolečka, vůči jiným herním myším, co jsem tu už měl, má velmi malý odbor, což mě osobně dost vyhovuje. Takže v tomto ohledu za mě osobně palec nahoru. Tlačítko pod rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání režimu citlivosti senzoru.
K hodnocení …
|