Začneme u balení. To je celkem obrovské. Přece jenom v krabici se nenachází pouze myš ale i herní podložka. Vše je velmi pečlivě zabaleno a velmi dobře chráněno vůči poškození. Zde je prostě znát na první pohled, že se jedná o prémiový produkt výrobce.
Po otevření na vás vykoukne myš samotná usazená v další extra kartonové krabičce, pod ní se nachází samotná podložka. Vše je velmi pečlivě zabalené a chráněné vůči poškození vlivem špatné manipulace se samotným balením.
Myš samotná je velmi podobná již testovanému modelu R.A.T 6+, avšak drobné změny v konstrukci zde rozhodně najdeme. Komu tedy vyhovuje tvar myši u předchozích modelů tohoto výrobce, bude spokojený i zde.
Dobrou zprávou je, že ani u tohoto modelu nechybí nastavitelná opěrka dlaně. Pokud tedy máte větší ruku, není problém si myš prodloužit tak, aby lépe sedla i do větší dlaně.
Na spodku myši se nachází samotný optický senzor společnosti PixArt PWM3360 s maximální citlivostí 12 000 DPI. O dostatečnou „skluznost“ myši se stará hned čtveřice velmi kvalitních a dostatečně velkých skluznic.
Na bočním pohledu je velmi dobře vidět výrazné vykrojení na palec, myš je tedy určena výhradně pravákům. Také se zde nachází speciální tlačítko pro přesnější zaměřování, o kterém si více řekneme v další kapitole.
Společně s myší se v balení nachází i speciální podložka, skrze kterou se myš během hraní neustále napájí. Dobrou zprávou je, že na tuto podložku lze umístit jakoukoliv rozměrově kompatibilní herní podložku dle vašeho výběru. Nejste tedy omezeni jen na jednu podložku, takže ji můžete i měnit a nabíjecí podložka zůstává.
První zapojení – funkce
První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program přímo pro tento konkrétní model myši, v mém případě ve verzi 1.0.3.0 (23MB). V základním okně aplikace si lze přepnout jazyk v pravém horním rohu, bohužel čeština zde není. Pod náhledem myši si lze navolit funkce k jednotlivým tlačítkům.
Po kliknutí na ikonku „settings“ se otevře nové menu, kde lze měnit citlivost samotného laserového senzoru PixArt a uložit si celkem 4 profily, které se pak dají lehce přepínat rovnou na myši. Já jsem během testování dospěl citlivosti 2500 DPI pro hraní her a 1800 DPI pro běžnou práci.
Další nastavení, které lze na myši měnit je "pool rate". Já osobně jsem nejlepší výsledky zaznamenal s maximálním nastavením 1000Hz. Další nedílnou funkcí myši i samotné podložky je její RGB podsvícení, které najdete pod názvem „Chameleon“. Měnit barvu lze ve velmi široké škále, ale i efekty a jejich rychlost. Nechybí ani možnost si zvolit intenzitu podsvícení.
V posledním okně aplikace se nastavuje citlivost po aktivaci tlačítka „Precision AIM“. To sníží citlivost senzoru na minimum pro opravdu přesné mířením například u hry, kdy máte jako ostřelovač pušku s optickým zaměřováním a velká citlivost je zde spíše na škodu. Toto tlačítko se nachází na myších tohoto výrobce od modelu R.A.T 4+ a výše.