Strana 3 z 4
Oba moduly jsem testoval po dobu zhruba 2 týdnů na svém soukromém počítači, takže jsem měl opravdu velmi dlouhou dobu se s ní pořádně seznámit. Celý set ve spolupráci klávesnice Everest Max společně skvěle ladí a všechno fungovalo na 100%. Neměl jsem tedy jediný problém se zapojením ani instalací. Oba moduly jsou také velmi robustní a na své menší rozměry i těžké. Díky tomu velmi dobře sedí na stole, čemuž velmi pomáhá i pogumovaní na jejich spodní straně.
Celkové zpracování je opravdu výborné, tělo obou modulů je vyrobeno z hliníkového plechu snese i hrubší zacházení. Samotné klávesy na MacroPadu pak dle výrobce snesou až 100 milionů kliknutí, což je úctyhodné číslo a značně převyšuje většinu konkurence na trhu. Bohužel nemají certifikaci IP56, dejte si tedy pozor na případné polití a je nutné spínače sem tam vyfoukat od prachu, aby nedošlo k jejich zanesení. Osvětlení tlačítek je vynikající, protože jednotlivé spínače jsou vyrobeny z průhledného plastu.
Co se týče druhého modulu DisplayPad, už od prvního zapnutí je zřejmé že kvalita samotných tlačítek je famózní, jsou krásně čitelná a i rozlišení je k dané velikosti dostatečné. Pokud si na ně vložíte skrze dodávaný program nějaký obrázek či ikonu, vypadá to naprosto úžasně. Kvalita je více méně totožná s těmi čtyřmi tlačítky, co se nacházejí na numerické části již testované klávesnice Everest Max.
Co se týče mého testování, hrál jsem spoustu her od toho akčnějších typu CS Go, Battlefield V nebo třeba i rychlejší Quake 3 Arena, až po hry jako DOTA2, Heroes of the storm apod. Všude fungovaly oba moduly bezchybně. Také velmi chválím dodávaný program Base Camp. Ten ihned po nainstalování upozornil na novy firmware, který se nainstaloval během několika vteřin. Pokud bychom se na něj podívali podrobněji tak se celý sestává z několika hlavních oken. V tom hlavním tedy vidíme všechny připojené zařízení v mém případě tedy i klávesnici Everest.
Pokud pak kliknete na DisplayPad, zde nastavíte velmi jednoduše, co mají jednotlivá tlačítka dělat a jakou mají mít ikonu či obrázek. V mém případě jsem si sem dal třeba hry, co mám momentálně nainstalované. V okně aplikace ihned vidíte, jak bude vámi požadované nastavení vypadat.
Samozřejmostí je i nastavení maker, i když pro tento účel bude asi většina zájemců používat spíše MacroPad, ovšem i zde je ona možnost si makra nastavit, přiřadit jednotlivým tlačítkům a následně tedy třeba i přiřadit ikony pod kterými se mají zobrazovat. Já osobně jsem si ale makra nastavil jenom u MacroPadu, kde je to otázka opravdu pár minut, aplikace je v tomto směru bezchybná. Jenom musím upozornit, že není v češtině a prozatím není podpora češtiny ani na pořadu dne, co jsem u výrobce zjišťoval.
Pojďme tedy k závěru.
|