Strana 3 z 4
První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program BaseCamp verze 1.3.14. Instalační balíček je zhruba 230MB velký a je kompatibilní se všemi aktuálními operačními systémy. Já osobně testoval na Windows 10 v jeho poslední verzi se všemi aktualizacemi. Pokud jde o funkce tohoto programu, jsou následující: Tvoření maker, přidělování funkcí určitým tlačítkům, Modifikace RGB podsvícení a automatická aktualizace jak samotného programu, tak i Firmwaru samotné myši.
V hlavním okně aplikace se tedy nastavuje citlivost senzoru pro pět profilu, mezi kterými se přepíná přímo na samotné myši speciálním tlačítkem nacházející se pod rolovacím kolečkem. Dále zde najdeme nastaveni hodnoty „Pooling Rate“ až do 1000Hz, dále odezvu na klasické kliknutí a ostatních tlačítek co se na myší nachází. Toto je celkem nadstandartní funkce, která není u konkurence až tak běžná.
V dalším okně aplikace se přiřazují funkce pro jednotlivá tlačítka myši, kterých lze nakonfigurovat celkem šest. U myši lze také nakonfigurovat RGB osvětlení v záložce „Lighting“. Měnit lze barvu podsvícení, rychlost efektů ale i intenzitu samotných LED diod. Velmi dobrou funkcí je i to že lze myš synchronizovat s jinými zařízeními v počítači, jako je třeba herní klávesnice téže značky.
V poslední záložce se nastavují makra, ty lze jak vytvářet, tak i duplikovat nebo importovat z již uložených profilů. To je celkem šikovná věc, protože pokud si nějaké makra pracně vytvoříte, lze si je velmi snadno zálohovat.
Myšku jsem nakonec testoval po dobu cca tří týdnů každý den několik hodin. Ohledně citlivosti senzoru, zde jsem nakonec nastavil 2600 DPI, více už pro moje potřeby bylo moc. Pokud jsem se pohyboval v prostředí Windows bohatě mi stačilo i 1700 DPI. Mezi těmito dvěma profily jsem si tedy dle potřeby přepínal. Ohledně frekvence, doporučuji si nastavit maximum 1000Hz, odezva byla v tomto nastavení nejlepší. Ohledně testování ve hrách, nakonec jsem nahrál s touto myší skoro třicet hodin čistého herního času ve hrách Battlefield V, Counter Strike Global, Heroes of The Storm, World of Tanks a dalších, které momentálně hraju. Za celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém s funkčností optického senzoru.
Co musím velmi pochválit je úchop myš díky nastavitelným nástavcům. Jakož to majitel celkem větší ruky jsem toto opravdu ocenil a myš se mě osobně držela s tímto nástavcem mnohem lépe. Pokud jde o závažíčka, nakonec jsem myš používal zcela bez nich, osobně mi vyhovují myši spíše lehčí, ale toto je už hodně individuální věc. Každý jsme prostě zvyklí na něco jiného, a co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Ovšem je dobré, že se toto dá u myši měnit, každý si prostě najdu tu svojí ideální váhu.
Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, ty se spoléhají na spínače KHAIL 8.0 a vůči Omron u předchozího modelu jsem nezaznamenal žádný rozdíl. Jejich reakce je blesková a jsou i tiché, zběsilé klikání vás tedy během hraní nebude nijak rušit. Tuhost rolovacího kolečka je velmi příjemná, kolečko není zbytečně tuhé, a to mi osobně dost vyhovuje. Takže v tomto ohledu za mě osobně palec nahoru. Tlačítko pod rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání přednastavených režimů citlivosti optického senzoru. Pokud jste vyznavači RGB blikátek, i zde si přijdete na své, i když v celkem decentní míře, protože osvětlená je jenom horní část myši formou jakéhosi „ringu“ kolem rolovacího kolečka.
Pokud se ještě zaměřím na provoz myší v bezdrátovém režimu, byl jsem velmi překvapen, protože ať myš provozujete v běžném drátovém režimu nebo v tom bezdrátovém, není v tom žádný rozdíl. Výrobce tedy zvládl bezdrátový přenos na jedničku. Ohledně nabíjení, mě vystačila baterka zhruba na 14 dní provozu, a to jsem hrál několik hodin každý den.
Pojďme tedy k závěru …
|