Strana 2 z 3
- Osobní chladící větrák od NOCTUA
Balení je samozřejmě luxusní, jak jsme na NOCTUA zvyklí. Má grafiku i vnitřní uložení trochu odlišné od klasických CPU chladičů firmy.
Uvnitř našeho kitu už najdeme smontovaný celý ventilátor se stojanem i usměrňovačem vzduchu a mřížkou. Stačí tedy jen připojit k ostatnímu příslušenství.
To se sestává z redukčních kabelů, manuálního ovládače otáček a napájecího adaptéru.
Kvalita zpracování je absolutně TOP high end. Jak ostatně u Noctua očekáváme. Připomínám, že jde o firmu, který klidně několik let ladí „černé“ lakování u svých chladičů, natož jiné barvy ventilátorů než je pošle na trh. A na mnoho z těch věcí stále čekáme. Například fakt, že tenhle osobní větrák jde na trh jen ve 120mm provedení, a ne ve 140mm, je hlavně proto, že NOCTUA má v nabídce ten svůj Sterrox NF-A12x25 PWM ventilátor, nyní už i v černém provedení, ovšem na jeho 140mm variantu stále čekáme.
NF-A12x25 PWM ventilátor je tedy základem tohoto produktu, zde v tom nejnovějším černém provedení Chromax. To znamená tedy až 2000RPM s plným PWM řízením otáček a 6let záruky. Ventilátor je osazený speciálními na míru udělanými silikonovými antivibračními podložkami z obou stran.
Ze strany nasávání vzduchu má pak namontovanou kvalitně zpracovanou lakovanou mřížku. Z druhé strany je pak usměrňovací plastový velmi specificky tvarovaný tunel.
To všechno je vloženo do modulárního kovového stojanu. Ten překvapí svou masivností a TOP kvalitou zpracování. Umožňuje také montáž 140mm ventilátoru. Spodek umožňuje nejen bezproblémové postavení větráku na stůl apod., ale má i magnety, takže to můžete dát na kov na stěnu, nebo jej můžete i přivrtat ke zdi, kdy Noctua dodává v příslušenství hmožděnky a vruty :).
Nepostradatelný je pak NA-FC1 ovladač, který obsahuje možnost manuálního ovládání otáček otočným ovladačem, indikační diodu i možnost zapnout „no stop“ režim, kdy tedy ventilátor bude mít pevně nastavené minimum otáček na 300rpm. Pokud ten režim vypnete, tak můžete tím manuálním otočným ovladačem regulovat otáčky od 0rpm včetně.
Jinak ventilátor má stejný klasický 4-pin do základní desky, tím se tedy připojuje k modulu a od toho vede další speciální adaptér, už na konektor k externímu napájecímu zdroji. Ten je překvapivě velký na tu velmi malou porci energie, kterou ventilátor k chodu vyžaduje. Má ale vyměnitelné koncovky pro různé verze el. zásuvek.
A jak to tedy funguje v praxi?
|