Strana 3 z 3
Razer DeathAdder V3 HyperSpeed není tak univerzální, jak může na první pohled vypadat. Má sice onen charakteristický tvar, pro Razer typický, ale v tomto případě je o něco menší, než bylo obvyklé. A jak je pravidlem téměř vždy, na velikosti prostě záleží :). Těch pár mm dělá poměrně znatelný rozdíl. Ergonomicky není tak skvěle do ruky padnoucí, jako klasicky velká verze, i když vlastně ani ta v současné V3 generaci DeathAdder modelů není. Existuje jen PRO V3 verze, ale i ta je menší, než DeadthAdder bývaly. Ještě PRO V2 verze totiž měla těch klasických 127 x 73 x 43mm při 88g, nová PRO V3 má už jen 128 x 68 x 44mm a 63g, takže sama o sobě už je spíše střední myší.

Dnes testovaná V3 HyperSpeed by se spíše měla jmenovat DeathAdder Mini, protože už je malou myší. V praxi si navíc nemyslím, že těch 55g proti 63g je zase takový rozdíl, aby to zmenšení za to stálo.

Zatímco prostě ta „větší“ PRO varianta padne do ruky většině, tahle menší HyperSpeed verze bude jen pro někoho. Pokud máte větší ruku, nebude se vám držet ideálně. Obecně podle mého názoru zmenšení a snížení hmotnosti DeadtAdder generaci vůbec neprospělo. V3 série jsou prostě úplně jiné myši než V1 a V2 modely.

Technicky je „malý“ DeathAdder V3 HyperSpeed také o něco horší než PRO verze, alespoň na papíře pokud jde o ta velká čísla DPI u senzoru. Ovšem v praxi pro uživatele není mezi 25 000 a 35 000 DPI prostě žádný rozdíl :). Naopak ve všem, na čem záleží jde o naprosto vynikající senzor a z tohoto pohledu nemám co vyčítat. Absolutně špičková myš. A to platí i o spínačích, které jsou extrémně povedené a příjemné a jedny z nejlepších dnes vůbec.

Někomu by však na tom těle mohly chybět gripy, ale dají se dolepit, i když v základu nejsou dodávány. Což je možná chyba s ohledem na ne zrovna nízkou cenovku. Jinak v bezdrátovém režimu vydrží na 2,4GHz provoz až 100 hodin, což je vynikající na tak lehkou myš. Nemá prostě RGB, které by to zbytečně vyčerpávalo. Samozřejmě při nabíjení tím USB kabelem ji lze běžně používat jako „kabelovou myš“. Ovšem právě s ohledem na ty všechny kvality asi nepřekvapí, že cena není zrovna nízko. Aktuálně se prodává za 2999 korun vč. DPH.
Razer DeathAdder V3 HyperSpeed není tedy pro každého, což je možná trochu překvapení s ohledem na univerzálnost předchozích generací. Je specificky pro ty, kteří chtějí co nejlehčí myš, současně ale špičkový snímač i spínače. Obojí tahle myš má a prakticky nic lepšího v takhle lehkém provedení na trhu nenajdete. Nicméně k dosažení té nízké hmotnosti Razer trochu obětoval, zejména zmenšil svůj ikonicky a propracovaný design, čímž je tak speciálně tenhle model nikoliv tak univerzální a nepadne do větších rukou. Cena za to také není vyloženě nízká.

Pokud vám to ale nevadí a hledáte lehkou myš bez kompromisů ve spínačích, senzoru nebo výdrži baterie, tak horko těžko najdete na trhu něco lepšího. Pokud vám nevadí mít o 9g těžší myš než je tahle, Razer nadále nabízí i větší (ale stále už vlastně jen středně velký) DeathAdder verzi (PRO V3), která má ještě lepší snímač. Pravda, je ještě dražší (4000 korun), ale do ruky padne ideálně. Bohužel ty klasicky velké modely už v této generaci nejsou. Razer ovšem stále ještě prodává starší Deathadder PRO V2 generaci, kde ty větší rozměry mají. Bohužel pro ty, kteří chtějí podobný promyšlený design a špičkové zpracování ve všech směrech a současně chtějí klasicky velkou a záměrně těžší myš, je tu dnes už jen námi dříve testovaný Razer Basilis V3 Pro. Nicméně vybrat by si tedy měl každý. A i menší a lehká Razer DeathAdder V3 HyperSpeed si tedy fandy jistě najde a je to naprosto špičková myš ve své velikostní a hmotnostní třídě.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|