V dnešní recenzi se vůbec poprvé podívám na herní křeslo vybavené RGB osvětlením, proto předem varuji všechny odpůrce této technologie, tohle není rozhodně židle pro vás. Ovšem pokud RGB holdujete a máte doma již skoro všechno nějak osvětlené, tato židle by vás mohla rozhodně zajímat, protože není vůbec drahá. Model Commander RGB se totiž prodává s cenou za necelých 6000 orun vč. daně, verze bez RGB je pak za méně než 5000 korun. A to rozhodně není špatná nabídka.
Modelová řada Commander je v současné době nabízena ve dvou barevných provedeních bez RGB a v jedné barvě s RGB. Výběr by tedy mohl být o něco větší, snad se tedy dalšího rozšíření brzy dočkáme. Já tedy na test dostal onu RGB edici, která se dodává pouze v celo černém provedení, kombinující klasickou koženku se vzdušnou látkou pro lepší cirkulaci vzduchu zabraňující nepříjemnému pocení. Koženka se tedy nachází pouze na okrajích jak samotného sedáku, tak opěradla.
Co se týče konstrukce i tvaru židle, ta je dost tradiční a drží směr s většinou konkurence, nejedná se tedy o stejný koncept jako u modelu Voodoo, kde výrobce zvolil jak originální tvar židle, způsob konstrukce, tak i použité materiály jako je třeba dřevěná nosná konstrukce. To ovšem zas tolik nevadí, protože alespoň Sandberg nabídl tradiční tvar herní židle, na který je většina zákazníků roky zvyklá.
Co se týče velikosti židle, sedák je široký 50cm a 53cm dlouhý. Opěradlo je vysoké 84cm a široké 59cm. Co se týče výšky horní hrany sedáku, tak v jeho dolní pozici je 45cm od země a v té maximální pak 55cm. Maximální sklon opěradla výrobce neuvádí ale je zhruba 135°. Maximální doporučená nosnost židle je 150Kg. Co se týče hlavního pístu ten je 80mm dlouhý a splňuje třídu class 4. Nosná konstrukce židle je ocelová.
Ohledně područek ty jsou opravdu velmi základní, možnosti polohovatelnosti jsou omezené jenom na výšku, dalšími směry nelze posunovat. V balení také najdete dálkový ovladač, skrze který lze měnit barvu podsvícení, efektů apod. Židle se pak připojuje do klasického USB portu, výrobce doporučuje si židi připojit na powerbanku a tu ukrýt někde na těle samotné židle, přece jenom pokud byste si židli připojili do PC, hrozilo by vytržení onoho USB konektorů a poškození jak židle, tak i konektoru na základní desce. Prostě vedení kabelů od židle někam by bylo nebezpečné, proto se to musí řešit powerbankou apod.