Strana 2 z 3
- Stůl Sandberg Fighter Gaming Desk 2
Na krabici se ihned dozvíte, jak stůl vypadá, jak je veliký a že na něj výrobce poskytuje nadstandartní 5letou záruku. Stůl je kompletně rozložen a velmi dobře uložen uvnitř. V první vrstvě najdete obě boční nohy stolu, kovovou výztuž ve tvaru obdélníku, do které se obě boční nohy šroubují a úplně vespod pak samotnou desku stolu.
V pravé části krabice se pak nachází plastové díly a také veškeré šrouby, šroubovák a dva imbusové klíče. Nechybí samozřejmě ani manuál, kde je velmi podrobně krok za krokem vysvětleno, jak se má postupovat při samotné montáži.
Pokud mohu srovnat s minule testovaným stolem od Trust, je tento zpracován o něco lépe. Samotné boční nohy nejsou jenom svařené profily, ale výrobce si s tím mnohem víc vyhrál. I samotné lakování je zde o úroveň výš a plastové kryty s podsvícením jsou taková třešnička na dortu. Také chválím mnohem více bodů, kde je konstrukce přišroubovaná k desce stolu, stůl je díky tomu mnohem tužší.
Výrobce s návrhem stolu pamatoval i na management kabeláže. Na každé straně je vyřezán kulatý otvor s plastovou krytkou na kabely od monitoru a případně i periferii. V balení najdete i plastový kryt na kabeláž. Ten se nachází v zadní části stolu přesně mezi těmito dvěma krytkami.
Není tedy problém kabeláž provléct těmito otvory a smotat do tohoto plastového uložení. Jsou pak krásně skryté a neruší celkový dizajn stolu samotného. Podívejme se jaký je stůl po sestavení, osazený periferiemi.
Pokud tedy stůl smontujete, dočkáte se velmi líbivého celkového designu, který působí mnohem víc „herně“ než minule testovaný herní stůl od Trust. Samotná deska je vyvedena s imitaci karbonu a společně s červeným lakováním to vypadá opravdu velmi „cool“. Také vyznavači podsvícení budou zřejmě nadšení, protože bočnice stolu svítí v několika barvách (ty jdou měnit, přímo tlačítkem na pravé straně stolu), ale také potěší i to, že stůl lze zakoupit ve dvou barevných provedeních. Buď v celo černé, nebo kombinace černé a červené, tedy mnou testovaný kus.
Ovšem to musím stolu vytknout je mechanizmus na uchycení sluchátek, ten je řešen pouze jedním ohnutým drátem zakončený gumovou čepičkou, který se nachází na levé i právě straně, držák na nápoj zde chybí zcela, což je nevýhoda, protože mít nápoj přímo na desce stolu to si říká o problém. V tomto směru mi tedy přijde řešení od Trust naopak lepší, zde si mohl Sandberg mnohem více vyhrát a celkový dojem by byl mnohem ale mnohem lepší. Také deska stolu je o něco menší než u minule testované Trust, pokud tedy máte velký monitor, reprobedny a ještě k tomu třeba velkou XXL herní látkovou podložku, můžete už mít celkem problém s místem. Já osobně bych uvítal tak 10cm na každou stranu, ovšem tohle je už hodně specifické, ale je třeba s tím počítat a ideálně si předem proměřit jak velkou desku stolu potřebujete.
K testování stolu jsem využil služeb svého testovacího herního postaveným na platformě AMD Ryzen 7 3600X s grafickou kartou Radeon RX 5700XT, vše ve skříni od Fractalu s celoskleněnou konstrukcí a RGB podsvícením. Podsvícení jsem následně sladil do červena, jak stolu samotného, tak i HW uvnitř počítače. K testování jsem pak použil i herní židli stejného výrobce. Herní periférie pak dodala společnost HyperX s modelem herní myši PulseFire Dart, herní klávesnicí Alloy Origins a novými bezdrátovými sluchátky Cloud Flight S.
Jak je vidět z fotek, sedly si komponenty opravdu velmi dobře, i přes moji počáteční obavu s velikostí desky, jsem nakonec musel uznat, že při použití normálního 24“ monitoru není s místem žádný větší problém. Jenom mi zde stále chybí onen držák na pití, přece jenom při divočejším hraní hrozí, že do skleničky nechtěně strčíte a její obsah se vám vyleje do klávesnice, myši apod. V tomto ohledu bych opravdu onen držák vedle stolu velmi uvítal a snad se ho dočkáme v další revizi tohoto stolu někdy v budoucnu. Pokud jde o vedení kabeláže, nakonec jsem vyvedl kabely oběma průchodkami a uvázal je v plastovém uložení pod hlavní deskou. Z hlediska funkčnosti jsem tedy neměl jediný problém. Také velmi chválím tuhost konstrukce. Když se o stůl více opřete, není vůbec znatelný nějaký pohyb, či vyosení.
Pojďme tedy k závěru.
|