Strana 1 z 2
- Sandberg USB-C All-in-1 – TEST a RECENZE
šikovné dokovací stanice nejen pro váš notebook
V dnešní recenzi se podívám na nový model dokovací stanice společnosti Sandberg. Proti starší verzi došlo k přepracování designu, který je o něco modernější a uhlazenější. Pokračuje v kvalitním hliníkovém zpracováním, dlouhou pětiletou zárukou a také díky tomu, že se dává pod notebook samotný, pomáhá i zvedat více displej do úrovně očí.
Pomáhá i lépe chladit notebook samotný, protože je pod ním více místa a ventilátory které jsou zde většinou umístěny, díky tomu lépe chladí notebook samotný. Především ale z jednoho USB Type-C konektoru dokáže nabídnout spousta dalších portů a výbavy.
Tělo dokovací stanice je z kvalitního hliníku, nehrozí tedy, aby při špatné manipulaci došlo k nějakému poškození, přece jenom u typu tohoto zařízení se očekává, že bude často přenášeno. V tomto směru odvedl výrobce dobrou práci a není divu, že poskytuje tak dlouhou záruku. Jaké porty tedy s touto dokovací stanici dostaneme?
Máme zde tři USB 3.0 konektory, jeden moderní USB-C, čtečku paměťových karet, výstup na sluchátka, jeden LAN 1Gbit konektor. O připojení na monitor se starají hned tři konektory. Prvním je klasický VGA podporující rozlišení maximálně 1080p 60Hz. Dále modernější HDMI 1.4 a Mini DisplayPort u obou je podporované maximálním rozlišením 4K 30Hz. Samozřejmě současný USB Type-C 3.1, se kterým zařízení maximálně počítá, má své limity, ty by odstranil až nástup USB 4 nebo rozšíření Thunderbolt.
Balení je vyvedeno velmi účelově, na krabici máme fotku samotného zařízení, všechny hlavní funkce. Uvnitř je pak samotná stanice uložena v kartonovém obložení, je tedy velmi dobře chráněná vůči poškození. Dobrou zprávou je rozhodně všudypřítomné pogumování, jak ze strany, kde sedí dokovací stanice na stole tak i z horní strany, aby z ní nesklouzával položený notebook.
Celohliníková konstrukce je už pak takový bonus, nemusíte se tedy bát, když vám stanice upadne na zem, rozhodně vydrží mnohem víc než většina plastové konkurence. O konektorech jsme už mluvili.
Jak si vede v praxi?
|