Strana 1 z 3
- SPC SR400F RD – TEST a RECENZE
látkové herní židle za rozumné peníze
Dnes se podíváme na novou herní židli společnosti SPC, což je samostatná divize SilentiumPC soustředící se na herní periferie, mezi které již několik posledních let patří i herní židle. Pravda, jestli sledujete naše aktuality tak víte, že SPC/SilentiumPC značka končí a produkty se postupně přestěhují pod novou globální značku ENDORFY:
V tuto chvíli ale zatím SilentiumPC/SPC produkty pokračují, stěhování je pomalé a speciálně židle zatím nebyly vůbec přesunuty pod novou značku. Takže na trhu jsou, a ještě nějakou dobu budou pod současným názvem. Možná tohle je tedy naše poslední příležitost otestovat něco od SPC/SilentiumPC, než co by značka skončí a vše se přesune pod ENDORFY značení, kdy první produkty s novým logem a jménem již míří do naší redakce. Dnes ale tedy ještě postaru :).
Model SR400 představuje momentálně prostřední model tohoto výrobce a tomu odpovídá i cena. Testovaný model s látkovým potahem nyní stojí stále přijatelných 5490,- včetně daně a snaží se tak konkurovat mnohem zavedenějším značkám na trhu. Model s koženkovým potahem je pak o cca 1000,- dražší, látkový model má tedy mnohem lepší poměr cena/výkon. Já se v recenzi chci podívat hlavně na to, zda si tento model tuto cenu skutečně obhájí a také proto, že na rozdíl od drtivé většiny herních židlí, které jsou kožené (většinou umělá kůže), tahle je kompletně z prodyšné látky.
SR400 se prozatím nabízí ve třech barevných provedeních, buď je potah celý černý, nebo je doplněn o jeden oranžový vertikální pruh táhnoucí se uprostřed židle, nebo lze židli ještě zakoupit v celkem populárním červeno černém provedení. Ovšem pokud jde o varantu s oranžovým pruhem, ta je dostupná pouze s koženkovým potahem, další dvě varianty zakoupíte jak v látkové edici, tak i koženkové. Já se dnes tedy podívám na zoubek té látkové verzi, která je podle mého názoru mnohem zajímavější, protože látkový potah sebou nese lepší vzdušnost a obecně se v tom člověk potí méně, protože tento materiál lépe „dýchá“ než klasická koženka. Samozřejmě i koženka má celkem velkou výhodu v tom, že se tolik nezašpiní a celkové se mnohem lépe udržuje, protože ji stačí sem tam setřít navlhčeným hadrem, ovšem starat se o látkový potah je náročnější.
Židle má udávanou nosnost 120Kg, tedy stejně jako levnější SR300 ovšem působí mnohem robustnějším dojmem, je taky o cca 1Kg těžší. Výrobce zapracoval na ergonomii, kde máme mnohem lepší možnosti nastavení područek. Oba polštářky mají kvalitnější paměťovou pěnu a materiál, kterým je židle potažena spadá do vyšší kategorie.
Co se týče velikosti židle, sedák je široký 40cm s bočním vedením, které celkovou šířku navýší na konečných 54cm. Hluboký je 50cm, tedy vhodný o pro vyšší postavy kolem 165-185cm. Opěradlo je vysoké 85cm a široké 32cm, ve výšce ramen je o další 24cm širší. Co se týče výšky horní hrany sedáku, tak v jeho dolní pozici je 40cm od země a v té maximální pak 47cm. Úhel opěradla lze nastavit v rozmezí 90° až 170° a područky lze nastavit skoro ve všech směrech, proto nesou ono označení „3D“. Co také doznalo změny, je materiál samotných područek, je mnohem měkčí a příjemnější na dotek.
Pojďme se podívat na balení a montáž.
|