Strana 3 z 4
První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program SteelSeries Engine, v mém případě ve verzi 3.9.2 (77MB). Instalace zabere cca půl minutky.
Základní okno, kde vidíte všechny připojené periférie od SteelSeries, v mém případě tedy pouze Rival 500.
Pokud kliknete v předchozím okně na „Rival 500“, otevře se další okno, kde si už můžete myš nastavit k obrazu svému.
V levém horním rohu programu se nastavuje, co má jaké tlačítko dělat.
V pravé části obrazovky se pak nastavuje citlivost snímače, akcelerace, Angle Snapping a pooling rate v rozmezí 125-1000. Dobře, tolik k představení myši, podívejme se, jak funguje.
Jak jsem měl tedy myš nastavenou? Po chvíli laborování jsem si nastavil citlivost 2600CPI. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako je například Dota 2 nebo Heroes of the Storm a podobné hry, které momentálně hraji. Co je na myši pro tento styl her vynikající, je počet programovatelných tlačítek. Všechny spelly si tedy můžete aktivovat krásně a rychle přímo na myši, což s klasickou myší prostě není možné. Pokud mohu myš srovnat po stránce odezvy s mojí postarší Logitech G9 Laser, tak nemám námitek. Myš je precizně přesná, po podložce pěkně klouže a je i celkem dost lehká. Takže klade minimální odpor.
Co se týče úchopu myši, ani zde jsem neměl se svoji větší rukou nějaký zásadní problém. Ohledně dostupnosti všech tlačítek problém by maximálně mohl nastat u někoho, kdo má opravdu kratší prsty, jinak si myslím, že ergonomie je pro 99% pravoruké populace velmi dobře navržena. Samotné testování proběhlo na herní podložce ThunderStorm, kterou dodalo MSI.
Pokud jde o hlavní tlačítka, tedy levého a pravého tlačítka na myši, mají velmi příjemný odpor a klikat s nimi je opravdu jedna radost. Rolovací kolečko je trošku tužší. Kdo jste tedy zvyklý na malý odpor, tohle není myš pro vás. Celkem škoda, že myš nenabízí funkci dvou režimu rolovacího kolečka. Podobný mechanismus léta používá třeba konkurenční Logitech a funguje to velmi dobře.
Tlačítko nad rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání dvou režimu citlivosti senzoru, což je opravdu šikovná věc, pokud třeba máte jeden profil herní a druhý na běžnou práci. Nemusíte se pak stále vracet do programu a neustále to měnit, což je ale běžná věc. Samostatnou kapitolou je pak programovatelný vibrační feedback, tedy zpětná odezva, kdy si můžete nastavit různé druhy vibrací těla myši tak, abyste poznali některé věci, jako třeba nízký stav zdraví, dokončení některých úkolů apod. je to hmatová odezva, takže docela silný vjem, který bude zcela individuální a musím říci, že je to zajímavá funkce.
Pokud nemáte rádi výrazně svítící periferie, je tahle myš také zajímavá. Svítí na ní vlastně jen kolečko a zadní logo, obojí plně přizpůsobitelné a celkem vkusně minimalistické.
|