Strana 4 z 6
- První zapojení – nastavení menu
Po úspěšné instalaci projektoru na požadované místo a propojení projektoru s počítačem a drobné korekci obrazu, jsem se podíval, co vlastně projektor nabízí ve svém menu. Jako první věc jsem si nastavil jazyk menu, kde nám výrobce poskytuje opravdu velký rozsah volby.
První položka v menu se jmenuje „Barva“. Zde se nastavuje režim zobrazení a další parametry obrazu jako kontrast, jas, sytost apod. Pro projekci filmů doporučuji nastavení toto:
- Režim nastavení – video
- Jas - 48
- Kontrast – 58
Ostatní parametry nechat být. V tomto nastavení je mnohem lepší černá barva a mnohem lepší kontrast obrazu.
V další záložce hlavního menu se nastavuje styl projekce, tedy kde je projektor umístěn vzhledem k plátnu a zda je na poličce nebo na stropním držáku tedy vzhůru nohama. Dále se zde nastavuje poměr stran a lichoběžníkové zkreslení. Položka „auto“ funguje celkem dobře, ale stejně jsem se nevyhnul mírné korekci pro dokonalý promítaný obdélník. Všechny ostatní volby jsem již mohl nechat na „auto“.
V menu nastavení jsem nic neměnil a nechal hodnoty na default.
V dalším menu „Správa“ jsem zapnul režim ECO, dost to vylepšilo poddání černé barvy, hlavně pokud promítáte večer. Další položky jsem ponechal na výchozí hodnoty.
V dalším menu se nastavují zvuky projektoru. Projektor totiž disponuje vestavěným reproduktorem, a pokud připojíte projektor ke zdroji signálu přes HDMI můžete tento reproduktor využit. Já jsem tento reproduktor po dobu testu ponechal vypnutý, jelikož jsem využil Reciever Onkyo s reproduktory Tannoy.
V další záložce se zapíná 3D režim projektoru. Bohužel brýle jsem k projektoru nedostal, takže jsem nemohl vyzkoušet. Každopádně se jedná o klasické aktivní 3D, jak jsme zvykli u ostatních 120Hz modelů.
V poslední záložce se nastavuje jazyk, v kterém se bude zobrazovat menu.
|