Strana 2 z 6
- PC sestava ASUS TYTAN – prohlídka vně i uvnitř
Podívejme se, co konkrétního se v sestavě TYTAN za 60 000 od ASUSu ukrývá. Začněme vnějškem.
Unikátní ROG skříň TYTAN se vyvíjela poměrně dlouho. Pro ASUS ji pravděpodobně vyrábí firma CoolerMaster. ASUS se u jejího designu nechal prý inspirovat u moderních atomových ponorek (ne, neplave). Ve své podstatě se jedná o klasický trochu větší middleTower s výškou 645 mm, šířkou 388mm a hloubkou 760mm. Celá skříň ale se vším všudy váží nezanedbatelných 20kg.
Skříň zvnějšku působí celkem zajímavě, inspirace u ponorky se projevuje v zajímavém způsobu otevírání předního panelu. Mě osobně se to líbí, i když řemeslné zpracování není úplně perfektní, neboť dvířka nahoře poněkud odstávají. Mechanismus sám ale funguje moc pěkně a dobře.
Case má i jinak dobře řešení chlazení vpředu i vzadu. Perforace plastových bočnic je ale bezúčelná. Ovládací tlačítka a USB + Zvukové konektory jsou dobře umístěny navrchu, přičemž na samotnou skříň si můžete pohodlně ledacos odložit (třeba nohy). Bočnice jsou přidělány klasicky šroubky, po jejich demontáži zjistíte, že celá skříň je tvořena vlastně nijak zvláštním vnitřkem, na kterém je nasazený celý ten plastový TYTAN „Body Kit“.
Jako celek to působí celkem dobře, byť na opravdu kvalitní skříně tohle opravdu nemá. Ale funguje to slušně a svůj účel to také plní.
A co najdeme uvnitř? Už o tom byla řeč. Celý vnitřek je, řekl bych slušně zpracován. Kabely jsou pěkně svázané a tam, kde mají být, všechno je čisté a ke všemu je přístup. Při pohledu na osazené komponenty v tomto počítači za 60 tisíc, ale ledacos člověka napadne.
Vše je ale přístupné, skříň má slušné chlazení, celkový dojem je velmi dobrý. Přístup je i k zadní straně desky, takže při montáži chladiče nemusíte desku vyndávat.
Věnujme se ale samotným komponentám a jejich výkonu, kvalitě a výběru …
|