Strana 3 z 5
- Osazení a zapojení projektoru
Žádné velké složitosti u tohoto modelu nehledejte, ale přeci jen je tu pár věcí, které se vyplatí znát.
- Umístění projektoru - montáž:
První věc, na kterou bych chtěl předem upozornit je umístění projektoru vzhledem k promítací ploše (zdi/plátnu). Zde jsme velmi omezeni, protože projektor nedisponuje manuálním lens Shift pomocí koleček či tlačítek u objektivu projektoru jako to umožňuje třeba dražší Epson TW-3200.
Sice tu máme v menu omezený digitální lens shift, ale ve velmi skromném rozsahu. Proto si musíme předem rozmyslet, kam projektor umístíme a v jaké vzdálenosti od promítací plochy protože i zoom nemá kdovíjak velký rozsah. Po umístění projektoru na místo, musíme ještě v menu projektoru nastavit, kde jsme projektor vůči plátnu umístili.
Projektor musí být v ideální pozici tj. u stropu přímé uprostřed promítacího obrazu nebo někde při zemi. Je nemožné promítat s umístěním uprostřed, tedy přesně na úhlopříčkách promítacího obrazu jako to umožňují jiné projektory, nebo někde bokem. Další věc je jak daleko bude projektor od projekční plochy, k tomu BenQ udělal přehlednou tabulku.
Jedna taková věc, na kterou bych chtěl upozornit, pokud postavíte projektor na poličku, která je křivá, nedisponuje projektor šroubovacími nožičkami (jen jednou). Proto je obtížnější toto kompenzovat, celkem mě překvapilo, proč výrobce tímto projektor nevybavil, přece jenom celkovou cenu projektoru by to ovlivnilo minimálně.
|