Strana 4 z 6
- Umístění projektoru – montáž a zapnutí
První věc, na kterou bych chtěl předem upozornit je umístění projektoru vzhledem k promítací ploše (zdi/plátnu). Zde jsme velmi omezeni, protože projektor nedisponuje funkcí lens Shift pomocí koleček či tlačítek u objektivu projektoru, jako to umožňují jiné modely. Sice tu máme v menu omezený vertikální posun obrazu ale velmi omezený. Proto si musíme předem rozmyslet, kam projektor umístíme a v jaké vzdálenosti od promítací plochy protože i zoom nemá kdovíjak velký rozsah. Po umístění projektoru na místo, musíme ještě v menu projektoru nastavit, kde jsme projektor vůči plátnu umístili.
Projektor musí být v ideální pozici tj. u stropu přímé uprostřed promítacího obrazu nebo někde při zemi. Výrobce přímo v manuálu projektoru doporučuje připevnit projektor na stropní držák, vyhnete se tak velmi obtížnému vyladění. Jako u minule testovaného W710ST i zde je nemožné promítat s umístěním projektoru uprostřed na úhlopříčkách obrazu, jako to umožňují jiné projektory vybavené lens shiftem, nebo někde bokem. Vzhledem k ceně projektoru to ale neberu jako nějaké mínus jenom by s tím případný kupec měl počítat dopředu. Další věc je jak daleko bude projektor od projekční plochy, k tomu BenQ udělal následující přehlednou tabulku.
- Uchycení projektoru na strop
Zde doporučuji použit doporučený stropní držák, který splňuje podmínky rozměrů dle výrobce. Abyste pak neměli problémy se správnou korekcí umístění obrazu na promítací ploše, jak ukazuje ilustrační obrázek.
Co se týče vyrovnání nerovnosti při projekci z nějaké poličky nebo stolu, nemá projektor stejný systém jako dříve recenzovaný W600+, má tedy jenom jednu šroubovací nožičku vpravo vzadu a jednu vysouvací podpěrka vepředu uprostřed. Tento systém podle mě není moc ideální ale za ty peníze dostatečný, tedy u tohoto modelu to neberu jako mínus, protože projektor je primárně určený pro připevnění na stropní držák.
- První zapojení – nastavení menu:
Po úspěšné instalaci projektoru na požadované místo a propojení projektoru s počítačem a drobné korekci obrazu, jsem se podíval, co vlastně projektor nabízí ve svém menu. Jako první věc jsem si nastavil jazyk menu, kde nám výrobce poskytuje opravdu velký rozsah volby.
(Základní menu)
Další důležité menu je určitě „nastavení systému“ kde musíme nastavit umístění projektoru, které nám udává, jak bude projektor zpracovávat vstupní signál obrazu. Dále zde nastavujeme nastavení lampy (Ekonomické – normální) a také se zde nachází volba obnovy továrního nastavení.
Další neméně důležité je menu zobrazení, kde si uživatel může nastavit poměr stran, digitální zoom (pokud nestačí zoom základní přímo na těle projektoru) a další méně důležité věci.
|