Strana 4 z 6
Po umístění projektoru na místo (dávejte pozor na absenci vertikálního Lens Shift u tohoto modelu), musíme ještě v menu projektoru nastavit, kde jsme projektor vůči plátnu umístili.
Projektor musí být v ideální pozici tj. u stropu přímé uprostřed promítacího obrazu nebo někde při zemi. Výrobce přímo v manuálu projektoru doporučuje připevnit projektor na stropní držák, vyhnete se tak velmi obtížnému vyladění. Další věc je vzdálenost projektoru od projekční plochy, k tomu BenQ udělal následující přehlednou tabulku.
Jak můžeme vidět v tabulce, projektor dokáže zobrazit opravdu velký obraz na velmi krátkou vzdálenost a patří v tomto ohledu k tomu vůbec nejlepšímu, co můžete na trhu pořídit.
- Uchycení projektoru na strop
Zde doporučuji použit doporučený stropní držák, který splňuje podmínky rozměrů dle výrobce. Abyste pak neměli problémy se správnou korekcí umístění obrazu na promítací ploše, jak ukazuje ilustrační obrázek.
Co se týče vyrovnání nerovnosti při projekci z nějaké poličky nebo stolu, má projektor bohužel starý systém pouze jedné otočné nožičky. Toto osobně nechápu, protože model 710ST měl nožičky dvě.
První zapojení – nastavení menu:
Po úspěšné instalaci projektoru na požadované místo a propojení projektoru s počítačem a drobné korekci obrazu, jsem se podíval, co vlastně projektor nabízí ve svém menu. Základní menu projektoru dále nabízí
Další důležité menu je určitě „nastavení systému“ kde musíme nastavit umístění projektoru, které nám udává, jak bude projektor zpracovávat vstupní signál obrazu. Dále zde nastavujeme nastavení lampy (Ekonomické – normální) a také se zde nachází volba obnovy továrního nastavení.
Další neméně důležité je menu zobrazení, kde si uživatel může nastavit přednastavený režim, jas, kontrast a teplotu barev a další méně důležité věci.
Přišel čas podívat se na to, jaký obraz dokáže poskytnout a jak novinka funguje v praxi ...
|