Strana 1 z 6
- TEST: BenQ W7000 - špičkový FullHD 3D DLP projektor
za 60 tisíc aneb opravdu jako v kině!
Dnes se podíváme na projektor z vyšší cenové hladiny. Jaký je rozdíl mezi FullHD za 20 a 60 tisíc?
Po delší době mi dorazil na test jeden z model projektoru pro domácí kino z vyšší cenové hladiny. Máme tedy příležitost si srovnat, co nabízí mainstreamový FullHD projektor za 20 tisíc, a co nabízí vyšší třída reprezentovaný dnes testovaným modelem za 60 tisíc.
Již dříve jsem testoval podobně luxusní model TW5000 od firmy Epson (byť to je 3LCD projektor), který spadal to podobné vyšší cenové kategorie (asi o 10 tisíc ještě dražší) a dopadl opravdu velmi dobře a odnesl si nejvyšší ocenění a dodnes má co nabídnout, i když už se bohužel neprodává. Proto jsem byl opravdu velmi zvědav, zda tento nový špičkový konkurenční model od firmy BenQ, dokáže nabídnout něco podobného, ne-li lepšího. Jestli to W7000 dokázal, se dozvíte v dnešní recenzi.
Pozor na trhu se testovaný model dnes prodává jako model označený W7000+. Čím se liší naše testovaná W7000 od novější W7000+? Parametrově, možnostmi a fungováním v ničem. W7000+ je jen novější revize W7000 a podle všeho jsou vylepšení v oblasti vnitřního zpracování v některých oblastech. Nicméně v zásadě je to jeden a týž přístroj a vy si samozřejmě dnes v obchodě pořídíte jeho aktuální verzi, což je W7000+.
Parametry:
Jak si můžeme povšimnout z udávaných parametrů, má projektor velmi dobrou svítivost 2200 lumenů, což zaručuje stále kvalitní projekci i s horším, nebo žádným zatemněním. Toto ocení především ti, kteří si nemohou částečné, nebo úplně zatemnění dovolit. Kontrastní poměr je ve své kategorii spíše průměrných 50 000:1, zde tedy mohl BenQ trošku přitlačit na pilu, přece jenom Epson TW5500 má uváděno dokonce 75 000:1!
Zklamáním je udávaná výdrž lampy, která je na dnešní dobu podprůměrná, přeci jenom dnes je standardem něco kolem 4000 hodin. Hlučnost projektoru se pohybuje kolem papírových 28dBA v eco režimu a 33dBA v normálním režimu lampy, což už je tiché. Projektor taky disponuje 3D projekci za pomocí aktivních brýlí, ale ty bohužel nejsou součástí základního baleni. Jak si povede v reálném zapojení?
Na to se podíváme v další kapitole dnešního testu.
|