Strana 3 z 4
První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program UIX Systém Revenger, v mém případě ve verzi 1,08 (8MB). Instalace a update firmwaru myši zaberou cca 3 minutky.
Základní okno aplikace v záložce „Perfomance“ nabízí možnosti nastavit si úroveň DPI na optickém senzoru . Vše si lze ukládat do profilů, kterých tu máte k dispozici celkem tři, a mezi nimi lze libovolně dle potřeby přepínat. Dále je zde jeden speciální režim "sniper". V dalším poli se pak nastavuje úroveň Poling Rate v krocích 125/250/500/1000Hz.
Pokud kliknete na záložku „Key Assignment“, otevře se okno, kde se dají nastavit přiřadit funkce jednotlivým plně programovatelným tlačítkům na myši. Těch je k dispozici hned šest. Také se zde dají vytvářet makra.
Poslední nabídka "Lighting Control" umožňuje nastavit celkové podsvícení myši či zapínaní různých efektů. Pro každý z přednastavených profilů dle úrovně citlivosti senzoru lze upravit osvětlení a efekty separátně. To znamená že třeba při pracovním profilu si můžete osvětlení myši vypnout zcela, aby vás nerušilo apod. Dobře, tolik k představení myši, podívejme se, jak funguje.
Jak jsem měl tedy myš nastavenou? Po chvíli laborování jsem si nastavil citlivost 2500 DPI a poling rate na 1000Hz. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako například The Division II, Battlefield 5, nebo Conter Strike Global Ofense a podobné hry, které momentálně hraji. Co je na myši pro tento styl her vynikající, je její jednoduchost. Myš je krásně lehká a klade velmi malý odpor na podložce. Také nemá moc tlačítek, které by při hraní těchto her byly na myši spíše na překážku. Není to tedy moc vhodna myš na MOBA hry, lde potřebujete opravdu hodně tlačítek, pro tento styl her se mnohem víc hodí například mnou v minulosti recenzovaná SteelSeries Rival 500.
Co se týče úchopu myši, s tím jsem neměl žádný problém, a to mám celkem velkou ruku. Myš padne do ruky tedy velmi dobře. Ohledně zpracování myši, ta je tedy celá plastová, ale vše je velmi dobře slícované, nikde nic nevrže. Ohledně úchopu myši, hodně pomáhá pogumování, které se nachází na obou stranách myši. Myš tedy nemá tendenci z ruky vypadávat ani při delším hraní.
Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, je velmi znát kvalita Japonských snímačů Omron. Co mě osobně velmi potěšilo, je rolovací tlačítko myši. Má totiž velmi malý odbor což nebývá u herních myší moc zvykem. Tlačítko nad rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání režimu citlivosti senzoru, což je opravdu šikovná věc, pokud třeba máte jeden profil herní a druhý na běžnou práci. Nemusíte se pak stále vracet do programu a neustále to měnit. Aktuální profil na senzoru pak signalizují tři LED proužky na předku myši, hned po levým tlačítkem myši. Toto tlačítko je ještě zvláštní jednou věcí, nemačká se klasicky směrem do stolu, ale posouvá se směrem k dlani.
|