Strana 2 z 4
Nebudeme to nijak komplikovat, takže začněme stručným představením. BenQ GH600 je přístroj typu Ultrazoom. To je zrovna pro BenQ neprobádaná půda.
Na první pohled je tvar jeho těla nápadně podobný klasickému NIKON konceptu. Což není na škodu, jelikož tato ergonomie je léty prověřená a do ruky padne dobře - je udělán na průměrně velkou ruku. Rozměry jsou 112,5 x 75,9 x 63,4 mm a váha s baterií atd. kolem 370g. Bohužel cenové kategorii odpovídá minimálně materiálové zpracování. Kdy sice všechno perfektně lícuje, nic nikde nevrže, ale to tělo fotoaparátu je vyrobeno z plastu.
Navíc jsme do testu dostali u nás běžnější černou verzi, která vypadá zbytečně lacině. Škoda, protože existuje i bílá verze, a nejen na fotkách, ale i v reálu vypadá mnohem lépe. Samozřejmě na místech, kde fotoaparát držíme, nechybí protiskluzové úpravy.
V zadu se nachází velmi solidní 3" LCD display. Má rozlišení 320x480. Interní paměť GH600 je 108 MB. Zespodu je tradičně přístup k baterii a slotu pro paměťové karty. Kompatibilní karty jsou SD, SDHC i SDXC. Fotoaparát je napájen dnes už trochu netradičně klasickými tužkovými 4xAA bateriemi, na něž má podle našich zkušeností i velice slušnou výdrž. BenQ slibuje výdrž 330 snímků na alkalické, 500 snímků na nabíjecí Ni-MH a 850 snímků na lithiové baterie.
Nechybí samozřejmě integrovaný blesk, který se mechanicky vysouvá po stisknutí příslušného tlačítka. Pro jeho "uklizení" stačí jen zatlačit jej zpět. Z hlediska ovládání a ovládacích prvků se nijak zásadně nevymyká zažitým zvyklostem. Spoušť kombinovaná se zoomem + otočný ovladač pod tím na volbu režimů. Příslušná tlačítka a ovládací prvky pro menu a pohyb v něm. Všechno s klasickými funkcemi i značením.
Testovaný GH600 je levnějším bratříčkem modelu GH700. Ten je ještě nadupanější, má lepší CMOS snímač s 1080p60 fullHD podporou a dalších pár funkcí navíc. Cena je už ale vyšší a zatímco za GH600 zaplatíte 3400 korun vč. DPH, za GH700 už je to kolem 4500 korun vč. DPH.
Podívejme se, jak to fotí ...
|