Strana 2 z 4
Nejdříve se podívejme na myšku. Gigabyte si dost vyhrál i s balením.
Uvnitř běžné krabice totiž najdete speciální zpevněné látkové pouzdro, ve kterém je teprva uložena samotná myš.
Mimochodem obě ty vnitřní výstelky lze vyndat a máte z toho praktické pouzdro na zip na cokoliv. Kromě tohoto je v balení ještě manuál a náhradní nalepovací kluzné plochy, až se vám případně ošoupou ty původní.
Přes svůj vyšší design je myš kompaktní. Radost z ní nebudou mít ti, co si na myš rádi pokládají celou ruku, protože M7 je dost krátká. Celkové rozměry jsou 116 x 70 x44m.
Přes svůj vyšší design a výbavu je hodně lehká. Má jen 110g. Designově působí velice zajímavě, zejména pěkný je průhledný bok, který je současně oporou pro prsteníček a malíček. Bohužel samotná úprava povrchu myši není řešena pogumováním, či jinou výraznou úpravou. Zejména bok, na kterém je palec, je trochu víc kluzký, než by se nám líbilo.
Myš má fyzicky 11 tlačítek. To je opravdu hodně na počítačovou myš, i když rekord to není. Nějakým zázrakem je drtivá většina z nich skutečně použitelná bez toho, abyste si lámali třeba palec.
Kolečko myši je jednoduché, přes svůj minimalistický design má poměrně příjemný chod (není kovové) a slušně se tiskne. Na myši samozřejmě nechybí tlačítka pro snižování/zvyšování DPI, která jsou velmi šikovně umístěna.
Spodek myši nabízí pohled na laserový senzor s až 8200dpi, který je vhodně umístěn. Vidíme také masivní teflony, které umožňují hladký pohyb myši a v balení jsou i náhradní. Kabel myši je opletený, 1,8m dlouhý s odstíněním a pozlaceným USB konektorem.
Super obří podložka Thunder P3, je opravdu nepřehlédnutelná. Rozměrům ne úplně odpovídá balení, ve kterém je srolovaná.
Teprve když ji rozmotáte, zjistíte, že to není podložka pod myš, nýbrž podložka na půl stolu, pod myš, klávesnici a možná i pár dalších věcí :).
Proto ji Gigabyte vyrobil ze speciálního materiálu, umělých vláken s pogumováním na druhé straně. Přestože je látková, je to kus materiálu. To podstatné jsou ale jeho vlastnosti.
Povrch, po kterém budete jezdit myší, je speciálně udělaný na snadný a jistý pohyb myši a také přesnost senzoru. Důležitá je ale i jeho odolnost proti kapalinám a tedy i snadné čištění. Kvalitu zpracování pak podtrhuje kvalitní obšití zabraňující třepení podložky a hlavně pogumování celé zadní strany, díky kterému se podložka na stole ani nehne.
No a jak se s obojím funguje v praxi?
|