Strana 2 z 4
- RAZER Arctosa – klávesnice
Samotná klávesnice je kombinace matného a lesklého plastu. Moc dobře nechápu tu módu "klavírního" laku, ale někoho asi baví denně oprašovat a leštit hardware. Vzhledu to samozřejmě neublíží. Naštěstí je takhle lakovaný jen rám a mediální tlačítka. Podložka pod zápěstí a samotné klávesy jsou černý matný plast.
Rozložení kláves je naprosto tradiční, v podstatě se klávesnice kromě mediální části vůbec neodlišuje od standartní klávesnice. Vzhledem k tomu, že jsem si klávesnici koupil právě kvůli tomu, tak mě to vyhovuje, ale každý může mít jiný názor, takže vhodnost či nevhodnost klasického rozložení kláves nechám na posouzení čtenářům a případným uživatelům. Mediální klávesy jsou snadno dostupné, nejsou dotykové, ale je třeba je zmáčknout (jako tlačítka na mobilu).
Podložka pod zápěstí je pohodlná tak moc jak to jen plast dokáže (je to o něco příjemnější, než rovná plocha stolu a v případě, že máte stůl z nějakého studeného materiálu, tak také teplejší). Jen se k ní člověk občas trošku přilepí.
Mediální část klávesnice obsahuje základní klávesy pro ovládání přehrávačů a hlasitosti a pak střední tlačítko, které funguje jako přepínač profilů. Nad mediální části nalezneme vcelku klasické LED v značně neklasickém bílém provedení. Jejich popisy jsou mírně řečeno zvláštní. Vlevo je lehce deformované "C" což singalizuje Caps Lock, vedle je neméně deformovaná jednička, což je Num Lock a na konci je "S", tedy Scroll Lock. Vypadá to originálně, ale že by to přispělo na ovladatelnosti, se vážně říct nedá. Naštěstí se to člověk rychle naučí.
Zespodu klávesnice jsou šrouby určené k demontáži podpěrky zápěstí a k celkové demontáži klávesnice. A pak klasické nožičky pro zdvihnutí klávesnice do (pro někoho) pohodlnější polohy. Ze středu klávesnice pak je vyveden USB kabel, poměrně tlustý, ale slušně ohebný, vypadá kvalitně.
Tolik k prohlídce a teorii a pojďme si říci něco o jejím užívání …
|