Strana 4 z 5
Zapojení – první dojmy a porovnání s 30“ Dell 3008WFP
Vlevo 30“ DELL UltraSharp 3008WFP a vpravo 34“ LG
Barevné poddání je výborné a nezadá si s kvalitou IPS panelu u 30“ DELL .
(pouze je horší podání zelené – sRBG panel)
Co se týče rastru na monitoru, ten je opravdu vynikající, zde se ukazuje síla 3440x1440 panelu v plné kráse, jednotlivé body jsou velmi malé, a na stejné úrovni jako na 30” 2560x1600. Takže stále pěkné dpi ale ne tak titěrné jako u 4K panelu kde to už může někomu dělat problémy při 100% nastaveni zobrazení ve Windows.
Co se týče připojení s počítačem, přes HDMI 1.4 si dopřejete plné rozlišení panelu pouze v30Hz. Pokud chcete plné rozlišení v 60hz umožňuje to panel pouze přes DisplayPort. Já monitor zapojil tedy přes DP-DP přiložený kabel a v plném rozlišení monitor provozoval při 60Hz.
Co se týče kvality obrazu, byl jsem velmi překvapen kvalitou obrazu obecně, sice monitor nabízí jenom sRBG rozsah barev, ale pro 99% populace to asi nebude představovat velký problém. Monitor má patrný „glow“ efekt, ale není to nic tragického, všimnete si toho výjimečně a povrch obrazovky je polomatný až lesklý, takže nedoporučuji ho mít třeba naproti oknu nebo jinému zdroji světla.
Základní kruhovité menu.
Hlavní Menu monitoru.
Používal jsem tedy monitor téměř 14 dní každý den cca 6 až 8 hodin jako svůj by byl můj vlastní a nejvíce se mi osvědčily sRBG/standart režimy monitoru, jas na 55% a kontrast na 50%. Při tomto nastavení jsem neměl žádný problém ani večer, kdy jsem měl zhasnuto, monitor mě nijak neoslňoval. Při tomto nastavení se spotřeba monitoru pohybovala na úrovni 51W, což je horší výsledek než u minule testovaného 4K BenQ, zřejmě je to daň za to jak je panel široký a je třeba více LED pro jeho podsvětlení.
Co se týče odezvy monitoru, testoval jsem panel v nastavení režimu „medium“ kde jsem neměl s odezvou žádný problém a to jsem s tímto monitorem nahrál zhruba 40 hodin Far Cry 4 a World of Tanks. Režim „high“ už nebyl tak dobrý a osobně ho nedoporučuji, požitek z hraní se mi zdál o malinko horší.
Spotřebu panelu jsem měřil pomocí digitálního wattmetru přímo na zásuvce při 4 úrovně nastavení jasu. Při 50% nastavení se pohybovala kolem 50W což je celkem dost, přece jenom minule testovaný 4K panel od BenQ měl v tomto nastavení menší spotřebu, což je zřejmě dáno větší plochou 21:9 panelu.
- Jas: 25% - 38W
- 50% - 51W
- 75% - 58W
- 100%- 63W
Nároky na HW jsou krvavé (Grafiky s méně jak 4GB pamětí ostrouhají)
Ve hře, která neumí poměr 21:9, se obraz roztáhne nepříjemně do šířky.
A jaký je tedy život s 21:9? Podívejme se na naše závěrečné hodnocení ...
|