Strana 3 z 3
- Logitech G9x – Funkčnost, praxe, závěr a hodnocení
G9x funguje samozřejmě i bez obslužného software hned po připojení. Vnitřní paměť obsahuje tři přednastavené profily indikované změnou barvy diod. Plné využití možností nastavení poskytuje dodávaný software „Logitech Setpoint“. Po jeho nainstalování získáme možnosti detailního nastavení všech parametru a možnosti. Nastavit lze vše, co nás napadne od odstupňování citlivosti, rychlosti scrolování přes správu profilu, vytváření maker až po nastavení libovolné barvy svitu indikačních diod. Nicméně tento software je natolik notoricky známý a mnohokrát pochválený, že není důvod se k němu více vracet.
Jak je patrné ze všeho doposud řečeného, nejedná se v podobě G9x o převratnou novinku, ani si na nic takového už jen podle názvu nehraje. Jedná se vlastně o lehký facelift, který myš parametricky oživuje. Samozřejmě má své individuality, jako třeba kolečko, se kterým se ne každý hned skamarádí.
Cena G9x by se mela pohybovat lehce pod 2400,- Kč, což jí řadí tak jak je u logitechu zvykem k těm dražším kouskům – nicméně nutno říct i kvalitativně nejlepším, co lze na poli kvalitních počítačových hlodavců pořídit. V současné době je ale na českém trhu mnohem dostupnější starší nefaceliftovany G9 model který jak je patrno se až tolik neliší a mimo o 1800dpi nižšího rozlišení má také o přibližně 1000,- příznivější cenu. Nejde ale zapomenout ani na konkurenci a to zejména třeba myši značky RAZER.
Celkově je Logitech G9x senzorově nejkvalitnější myš v nabídce společnosti Logitech, ačkoliv těch nových 5000dpi proti 3200dpi u staršího modelu není moc poznat. Bohužel na rovinu si řekněme, že cena téměř 2400 korun včetně DPH je dost přestřelená i s ohledem na starší G9 model i na modely konkurence. Doufejme, že se cena hodně rychle sníží na přijatelnějších cca 1500 korun, za které by tahle myš byla zajímavá.
Za zapůjčení myši děkujeme společnosti Logitech
|