Strana 2 z 3
- Logitech G500 – podrobné seznámení
Při pohled na samotnou myš se některým bude zdát, že tohle už někde viděli. Ano, myš má ono známé ergonomické Logitech provedení, ale přeci jen se nějaké drobné změny proti G5 a MX 5xx najdou.
Z hlediska samotného tvaru Logitech poupravil prostor určený pro palec. A také část umístěnou nad ní s tlačítky pro ovládání citlivosti. Přidal na pravou stranu i další tlačítko. Nemůžeme však říci, že by byla nějak přehnaně využitelná a snadněji dosažitelná, než to u podobných tlačítek na těchto místech bývá.
Tělo myši je kompletně z plastu a má dvě povrchové úpravy. V místech po stranách myši, je povrch zdrsněn pro lepší držení. Hlavní povrchová úprava myši je stylová, i když na fotkách se může některým zdát, že zrovna nevypadá moc dobře. Je to asi o vkusu.
Logitech dále zapracoval i na kolečku, které je nově kovové a je samozřejmě čtyřsměrné. Umožňuje přepínání mezi hladkým setrvačným otáčením, či klasicky po krocích. Kolečko má mít také lepší stisk, jako tlačítko, než u starších, ale stisk je takový poněkud nepříjemně mělký, takže opět to bude otázkou vkusu.
Na spodní straně mši najdeme kromě laserového senzoru s rozlišením až 5700dpi, i věc, která je u posledních modelů herních myší Logitech již standardem. Systém pro umístění speciálního držáku se závažíčky. Celkově můžete váhu myši zvýšit až o 27g, pomocí dodávaných závažíček. Jako moc je to využitelné, je opět záležitostí vkusu – upřímně řečeno, moc ne a rozhodně to nebude mít vliv na to, jestli budete mít o frag více, nebo méně. Znát to bude jen na výrobních nákladech a tedy i na koncové ceně.
Jako obvykle je myš vybavena nikoliv gumovým, ale poměrně silným opleteným kabelem USB, který je velmi dlouhý, takže nijak hraní neomezuje. Není ale pozlacený, jak to některé modely myši mají. Podívejme se nyní na to, jaká je tedy myš po stránce používání …
|