TEST: Niceboy ORYX K600 – Kvalitní mechanická herní klávesnice s RGB za dostupnou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 25 prosinec 2019
Přejít na obsah
TEST: Niceboy ORYX K600 – Kvalitní mechanická herní klávesnice s RGB za dostupnou cenu
Klávesnice
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: Niceboy ORYX K600

       – Kvalitní mechanická herní klávesnice s RGB za dostupnou cenu

Sháníte zajímavou mechanickou herní klávesnici za cenu hluboko pod 2 tisíc korun? Tak to vás tahle bude zajímat. Společnost Niceboy je poslední roky známá hlavně v oblasti odolných kamer, nebo sluchátek. Já například jsem z tohoto hlediska testoval již mnoho jejich produktů, a vždy jsem byl nesmírně nadšen z výborného poměru cena/výkon a také kvality. Proto jsem byl velmi překvapen, když jsem se dozvěděl, že se tento výrobce vrhnul i na design a výrobu herního příslušenství. Byl jsem tedy osloven, zda bych nechtěl otestovat horkou novinku v podobě modelu ORYX K600, jakož to nové herní mechanické klávesnice s RGB podsvícením tohoto výrobce. Model je to zároveň nejlepší, jaký má nyní Niceboy ve své nabídce.

Výrobce vyzdvihuje tyto klíčové vlastnosti:

  • Kvalitní drátová mechanická klávesnice
  • OUTEMU red spínače
  • Moderní design
  • Nastavitelné RGB podsvícení
  • Odolná kovová konstrukce
  • Plný anti-ghosting (N-Key rollover)
  • Programovatelná makra
  • Vlastní software (v češtině)
  • Windows lock
  • Multimediální klávesy
  • Česká lokalizace kláves

Cena této klávesnice je přitom velmi atraktivní. Aktuálně se pohybuje v cenové relaci od 1700 – 2000 korun. Jako mechanická herní klávesnice tedy spadá do nejvíce populárního cenového segmentu trh a nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon. Nebo se o to alespoň snaží. Co nám tedy NiceBoy za ty peníze nabídne v praxi?

Klávesnice je vybavena mechanickými spínači OEUTEMU s RGB podsvícením. Spínače jsou to velmi robustní a výrobce garantuje životnost 50 milionů stlačení, bez snížení citlivosti. Odezvu kláves výrobce neuvádí, ovšem dobrá zpráva je, že všechny klávesy mají plný Anti-Ghosting. V dnešní době samozřejmě nemůže chybět RGB podsvícení, které lze nastavit k obrazu svému skrze dodávaný program „Oryx“, který je plně počeštěn. V tomto ohledu má tedy Niceboy u mne velké plus, protože valná většina ostatních výrobců má program v angličtině. Další příjemný bonus, který speciálně v této cenové hladině (ale i v těch vyšších) není moc obvyklý, je velká ergonomická područka pod zápěstí.

Podívejme se na ni tedy podrobněji …



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
GTA 5 dostane velkou technologickou aktualizaci!
GTA 5 dostane velkou technologickou aktualizaci!Sunday, 23 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 721x
Komentářů: 0
3 série The Wheel of Time v ukázce!
3 série The Wheel of Time v ukázce!Wednesday, 19 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 510x
Komentářů: 0
Atomfall od autorů Sniper Elite se blíží – vypadá divně.
Atomfall od autorů Sniper Elite se blíží – vypadá divně.Monday, 17 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 867x
Komentářů: 2
Avowed – nové RPG od Obsidian zklamalo
Avowed – nové RPG od Obsidian zklamaloFriday, 14 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1102x
Komentářů: 5
Thunderbolts* – konečně zajímavý MARVEL film?
Thunderbolts* – konečně zajímavý MARVEL film?Thursday, 13 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1323x
Komentářů: 0
Řešení hořících konektorů u NVIDIA grafik?
Řešení hořících konektorů u NVIDIA grafik?Wednesday, 12 February 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1280x
Komentářů: 1