Strana 2 z 4
Razer DeathAdder - představení
Hned na první pohled prozradí, že nemáme v rukou žádnou tuctovku. Design myši je skutečně přesně to, co od Razeru očekáváme. Skoro umělecké dílo. Podobnost s Microsoft/Razer Habu ale nelze zapřít.
Habu je tedy ta pravá pro porovnání s DeathAdderem. Tělo je z odlišných materiálů. Adder je vyrobený z velmi příjemného, jemného a matného černého plastu, který je jednolitý s hlavními tlačítky.
Strany myši jsou z lesklého a hladkého, slabě průhledného tmavého plastu. Přesto tento plast, za který myš z obou stran držíte, neklouže. Z hlediska ergonomie je to podobná situace, jako u Habu. Tedy takřka dokonalost, i když proti Habu nemá DeathAdder výměnné a volitelné pozice bočních tlačítek. Na druhou stranu je tak lehčí a jednolitý.
Pozice bočních tlačítek je zvolena optimálně. Nehrozí jejich nechtěné mačkání a přesto jsou obě v použitelném dosahu. Tlačítek má myš celkem 5. Dvě hlavní, kolečko a dvě postranní. Kolečko myši má skutečně jemný chod avšak s dostatečně jasným krokováním, i když pro mnohé to bude otázka zvyku.
Hlučnost tlačítek je průměrná, cvakání je znatelné. Proti Habu výrazně ubylo prosvětlených ploch. Svítí vlastně jen kolečko a znak na zadní straně hřbetu myši (ten stejně jako na CooperHeadu pulzuje). Zůstala ale užitečná vlastnost v ovladačích, kde snadno vypnete poosvětlení jak kolečka, tak znaku.
Délka kabelu je více než dostatečných 210cm. Zakončen není ničím jiným, než pozlaceným USB konektorem. Na spodní straně myši nalezneme 3G infra senzor. Ten samozřejmě nevydává žádné viditelné světlo. Důrazně však doporučujeme nedívat se do něj přímo.
Představení této zajímavé myši máme za sebou a tak se podívejme na to, jak je to s instalací a se softwarem.
|