Strana 3 z 4
Klávesnici jsem testoval po dobu zhruba 2 týdnů na svém soukromém počítači, takže jsem měl opravdu velmi dlouhou dobu se s ní pořádně seznámit. Klávesnice je rozumně robustní a dobře sedí na stole, tj. gumové nožičky na spodku klávesnice fungují opravdu dobře, takže i při opravdu intenzivním hraní her nehrozí, že by klávesnice cestovala po stole. Celkové zpracování je výborné (zejména s ohledem na cenu), klávesnice sice není celokovová, ale kombinuje hliník s kvalitním plastem a působí pevně, nikde nic nevrže. Samotné klávesy dle výrobce snesou až 50 milionů kliknutí, což je úctyhodné číslo. Osvětlení tlačítek je také velmi dobré a hlavně rovnoměrné, jak je dobře vidět z fotek. Co asi mnoho lidí překvapí je, že jsou zde plné RGB podsvícení, což řada klávesnic ve stejné cenové hladině nemá, i když udává „RGB“ také.
Klávesy Kaihl Brown jsou specifické tím že mají velmi malou hmatovou odezvu. Je tedy napůl cesty mezi lineárním Red/Black a "cvakacím" Blue edicí. Velkou výhodou tohoto řešení je celkem rozumná hlučnost spínačů. Nejedná se tedy o "šílenost" starého psacího stroje jako jsou schopné vyluzovat právě modré spínače.
Klávesnice podporuje 18 různých světelných efektů, mezi kterými lze libovolně přepínat. Avšak klávesnice nepodporuje žádnou aplikaci, kterou byste si nainstalovali na váš počítač. SilentiumPC razí heslo "v jednoduchosti je krása", což bude možná řadě lidí vyhovovat. Přece jenom dneska je skoro nutné instalovat aplikaci skoro ke všemu a zbytečně to zatěžuje systém. Na webu i v manuálu tak výrobce uvádí, jak si zvolit podsvícení a jak vše nastavit přes kombinace kláves. Podporována je i tvorba maker. Opět přes kombinace kláves, žádná aplikace netřeba.
Co se týče kláves, dají se velmi lehce rozebrat třeba při čištění nebo výměně apod. Co potěší hodně je přítomnost široké područky, což z hlediska ergonomie dělá mnoho a řada i výrazně dražších klávesnice podobného typu područku ke škodě uživatelů nemá.
Takže k hodnocení …
|