Strana 3 z 4
Technicky vzato, myš funguje po prvním připojení, ale chcete-li využít možností konfigurace a nastavení, musíte si nainstalovat podpůrnou aplikaci. První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program SteelSeries Engine, v mém případě ve verzi 3.6.6 (82MB).
Pokud kliknete v předchozím okně na „Rival 100“, otevře se další okno, kde si už můžete myš nastavit k obrazu svému. V levém horním rohu programu se nastavuje, co má jaké tlačítko dělat.
V pravé části obrazovky se pak nastavuje citlivost snímače, akcelerace, Angle Snapping a pooling rate v rozmezí 125-1000.
Myš se dá krásně barevně přizpůsobit, takže se společně s podložkou od MSI náramně barevně doplňují. Podsvícené je pěkně i rolovací kolečko myši
Dobře, tolik k představení myši, podívejme se, jak funguje.
Jak jsem měl tedy myš nastavenou? Po chvíli laborování jsem si nastavil citlivost 1750dpi. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako je například Far Cry Primal nebo Zaklínač 3 a další hry, které momentálně hraji. Pokud mohu myš srovnat s mojí vlastní Logitech G9 Laser, kterou běžně používám, tak nemám námitek. Myš je ke své ceně opravdu přesná, po podložce pěkně klouže a je i celkem dost lehká. Takže klade minimální odpor.
Co se týče úchopu myši, ani zde jsem neměl se svoji větší rukou nějaký zásadní problém. Jedině co bych ale zlepšil, je materiál, který zabraňuje proklouznutí na palci. Ty výstupky jsou totiž z tvrdého plastu. Zde bych ocenil spíše měkčí materiál na bázi gumy.
Hlavní tlačítka na myši mají velmi příjemný odpor a klikat s nimi je opravdu jedna radost. Rolovací kolečko je celkem tuhé. Kdo jste zvyklí na mály odpor, tohle není myš pro vás.
Tlačítko nad rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání dvou režimu citlivosti senzoru, což je opravdu šikovná věc, pokud třeba máte jeden profil herní a druhý na běžnou práci. Nemusíte se pak stále vracet do programu a neustále to měnit.
|