Strana 3 z 4
- V praxi – zapojení a fungování
První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program Steelseries Engine v mém případě ve verzi 3.11.13 (110MB). Pokud chcete využít rozšiřující funkce a možnosti nastavení. Základní okno ukazuje, jaké všechny zařízení výrobce máte připojeny k PC, v mém případě tedy jenom RIVAL 6000.
Po rozkliknuti ikonky se otevře nové okno, kde se nastavuje vše ohledně této myšky. V pravé části obrazovky se nastavuje úroveň citlivosti myši pro dva profily, které se ukládají přímo v myši samotné. Mezi těmito profily lze pak libovolně přepínat HW tlačítkem přímo na těle myši, i bez toho abyste měli nainstalovaný tento obslužný SW.
Dále je zde možnost si upravit úroveň akcelerace, Angle Snapping a Pooling rate. V levé části obrazovky se pak nastavují funkce, nebo marka pro šest programovatelných tlačítek na myši.
Další nedílnou funkcí myši je její RGB podsvícení, které má hned dvě zóny. První je Logo výrobce na zadní části myši, kam dosedá dlaň a druhá zóna je srolovací kolečko. Nastavení toho, jaká barva či efekt mý být na každou zónu aplikováno, najdete v kolonce „illumination“.
Jak jsem měl tedy myš nastavenou? Po chvíli laborování jsem si nastavil citlivost 2300 DPI a poling rate na 1000Hz. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako je například Wolfenstein II nebo Conter Strike Global Ofense a podobné hry, které momentálně hraji. Co je na myši pro tento styl her vynikající, je její jednoduchost. Myš je krásně lehká a klade velmi malý odpor na podložce.
Co se týče úchopu myši, s tím jsem byl velmi spokojený. Zde vidím velký posun vpřed oproti minulým myším Steelseries, jaké jsem doposud mohl testovat. Další plus této myši je v tom, že si můžete přizpůsobit váhu myši dle svých potřeb díky boxům na obou bocích myši.
Stačí pouze tyto boxy vyjmout, uložit závažíčko a zas tyto boxy zasunout do těla myši. Je to velmi jednoduché a rychlé. Já osobně jsem nakonec myš provozoval s dvěma 4g závažími, takže myš měla ve výsledku 104g.
Ovšem možnosti jsou obrovské, znatelné a velmi individuální a dost možná jde o nejlepší systém dovážení na trhu. Samotné testování proběhlo na herní podložce od stejného výrobce (model PRISM).
Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, je velmi znát kvalita Japonských snímačů Omron. Jenom rolovací kolečko je trošku tužší, ale to je pro herní myši celkem typická vlastnost.
Tlačítko pod rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání režimu citlivosti senzoru, což je opravdu šikovná věc, pokud třeba máte jeden profil herní a druhý na běžnou práci. Nemusíte se pak stále vracet do programu a neustále to měnit. Při testování jsem se také zaměřil na podložku, kterou mi výrobce dodal na test spolu s touto myší a musím říci, že podložka značně vylepšila schopnosti této myšky. Vůči standartní látkové myši za pár korun, kterou mám od stejného výrobce doma, je to opravdu velký skok v před a myš klade mnohem menší odpor.
Také vizuální stránka této podložky je vynikající, fandové RGB budou nadšení, protože podložka má po svém okraji RGB podsvícení, které lze skrze dodávaný SW sladit s myší a tím celý efekt nadále umocnit. Cena této podložky se nyní dle portálu Heureka, pohybuje kolem 2000,- s DPH, což není málo, ale stylově prostě odpovídá myši.
|