Strana 2 z 3
Začneme u balení. To je celkem minimalistické, krabička nejde ani otevřít jako knížka, jako bývá zvykem u některých modelů konkurence. Avšak uvnitř je myš velmi dobře chráněná vůči poškození při přepravě.
Zde již myš po rozbalení z předního pohledu. Nachází se zde klasické rolovací kolečko, které je pogumované a nad ním je indikační dioda a tlačítko pro přepínání profilů citlivosti.
Tvar myši je tedy univerzální pro obě ruce, není zde tedy typické vykrojení na palec pravé ruky.
Ze zadního pohledu je vidět pouze log výrobce, to je RGB podsvětlené a barevné poddání i intenzitu podsvícení lze měnit v programu výrobce.
Na spodní straně myši se nachází tři teflonové skluznice a samotný optický senzor. Skluznice nejsou vyměnitelné.
Jelikož je myš univerzální na obě ruce, nachází se na každém boku pogumovaná část a dvě programovatelný tlačítka, myš je tedy v tomto ohledu zcela symetrická.
Testování probíhalo na podložce stejného výrobce QcK Prism s RGB podsvícením.
První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program SteelSeries Engine, v mém případě šlo o verzi 3.16.2 o velikosti 136MB. Co vás ovšem bude asi všechny čekat při prvním spuštění programu je nutný update firmwaru, v mém případě trval cca jednu minutu. Poté už vím nebude nic bránit v tom rozkliknout myš v hlavním okně aplikace a podívat se co lze všechno nastavit.
V hlavním okně se v pravé části nachází pět přednastavených profilů, mezi kterými se následně přepíná přímo na myši tlačítkem nad rolovacím kolečkem. V každém profilu si lze nastavit citlivost senzoru, Pooling Rate, Angle Snapping a Acceleration/Deceleration. V levé části okna pak lze vytvářet makra pro jednotlivé tlačítka.
Samozřejmě nechybí ani nastavení podsvícení myši. Zde můžete nastavit jednotlivé efekty prolínání, intenzitu a rychlost. Samozřejmě lze podsvícení vypnout zcela, pokud vás tato funkce vůbec nezajímá.
A jaká je v praxi?
|