Strana 2 z 4
Balení je po estetické i funkční stránce velmi dobře provedené, ihned se dozvíte základní parametry.
Po rozbalení krabice naleznete samotná sluchátka uložena v plastovém pouzdře. Jsou tak velmi dobře chráněna vůči poškození. Najdete zde i USB přijímač/vysílač a nabíjecí kabel.
Jak je vidět na fotkách, GXT 390 Juga mají opravdu velmi jednoduchou, a hlavně pevnou konstrukci. Je zde opravdu minimum dílů, což je pro celkovou konstrukci mnohem lepší. Sluchátka pak mají třeba tendenci méně vrzat, pokud hýbete hlavou.
Mikrofon u sluchátek není vysouvací, ale je pevně přidělaný k levému náušníku. Jeho ohebnost je velmi dobrá v tomto ohledu nemám námitek.
Pokud se podívám na náušníky, kterými jsou sluchátka vybavena, jsou pěkně zpracované a potažené velmi příjemným koženkovým materiálem. Bohužel koženka často trpí na odlupování, s tím tedy musí majitel sluchátek počítat, protože tento problém obecně se může projevit klidně až za 1-3 roky. Proto bych celkem uvítal, pokud by Trust nabízel vyměnitelné náušníky i s potahem látkovým. Na jediný problém, co jsem s nimi narazil, je, že náušníky nejsou tak hluboké. Takže komu uši odstávají, mohou se uši dotýkat vnitřního dna. Jde o detail, který ale většinu populace asi nemusí trápit. Osobně bych uvítal, pokud by v balení byly ještě jedny návleky s hlubším dnem. Ale zase vzhledem k ceně headsetu bychom asi chtěli moc.
Na levém náušníku se nachází ovládací kolečko pro hlasitost, a tlačítko pro vypnutí/zapnutí sluchátek, žádné další ovládací prvky zde nejsou. K testování sluchátek jsem dostal i držák na sluchátka, aby se mi během testování neváleli volně na stole. Držák Cendor se momentálně prodává za cenu od 449,- s DPH a během testování se opravdu osvědčil, vřele doporučuju, pokud něco podobného sháníte.
A jak sluchátka fungují v praxi?
|