Strana 2 z 3
Nejdříve sem tedy obě karty otestoval v programu CrystalDiskMark. Pomalejší model Canvas Go! Plus dopadl následovně. V rychlosti zápisu značně překonal oněch papírových 90MB/s o cca 40MB/s, to je celkem velký rozdíl. Naopak v rychlosti čtení se disk striktně držel oněch papírových 170MB/s.
Rychlejší Canvas React Plus dopadl ještě mnohem lépe. Rychlost čtení je ukázková 288MB/s a rychlost zápisu 242MB/s. I zde tedy disk značně překonal své papírové hodnoty zápisu o nějakých 80MB/s. Kingston zřejmě na poslední chvílí vybavil modely lepšími čipy, než původně plánoval, jinak si tento skok vůči papírovým hodnotám nedokážu vysvětlit. Jako další následovaly testy v programu ATTO.
Nejdříve jsem tedy podrobil testu pomalejší model, výsledky dopadly velmi podobně jako v předchozím programu. Maximální rychlost čtení se zastavila na hodnotě 171MB/s. Rychlost zápisu pak atakovala hodnotu 127MB/s.
Model React Pro s vyšší certifikací dopadl opět o mnoho lépe, hlavně v zápisu. Maximální rychlost čtení se zastavila na hodnotě 255MB/s. Rychlost zápisu pak atakovala hodnotu 221MB/s.
Pokud se zaměřím na reálné testy z každodenního požívání, jal jsem se kopírovat velký 32GB soubor z mého rychlého SSD disku a výsledný čas se zastavil na hodnotě 402 sekund, průměrná rychlost zápisu se u modelu Canvas Go! Plus pohybovala kolem 122 MB/s. U rychlejšího Canvas React Plus pak 200MB/s.
Testoval jsem i lineární zápis v programu AIDA64 a ani zde nedošlo po cca 20 minutách intenzivního zápisu k žádnému propadu, akorát jsem si všiml, že se obě kartičky celkem už dost hřály, hlavně výkonnější model React Plus byl opravdu na dotek hodně „žhavý“. To ale vzhledem k miniaturním rozměrům tohoto řešení, bez jakéhokoliv chlazení, asi nepřekvapí.
Takže k závěrům …
|