Strana 2 z 3
Použití disku je pochopitelně triviální. Stačí ho pouze rozbalit z krabičky a zapojit do počítače. V mém případě notebook Dell Latitude 7400. Flash disk se ihned objeví mezi již stávajícími disky a je možné s ním tedy okamžitě pracovat.
Pokud se zaměřím na reálné testy z každodenního požívání, jal jsem se kopírovat velký 45,5GB soubor z mého rychlého SSD disku na tento flash disk a výsledný čas se zastavil na hodnotě 442 sekund, průměrná rychlost zápisu se pohybovala kolem 102-103 MB/s. Lze tedy velmi pohodlně zapisovat i větší soubory.
Pokud jsem disk zaplnil z 50% a kopírování zopakoval, došlo k nepatrnému zpomalení na 98-101 MB/s, tedy nic hrozného. Testy kopírování opačným směrem (tedy čtení z flash disku) dopadly ovšem mnohem lépe, protože rychlost disku je skoro na hranici 345MB/s. Pokud tedy potřebujete z disku spíše data kopírovat ven, je tento proces mnohem rychlejší, než data zapisovat. Maximální teoretické schopnosti disku jsem tedy nakonec ještě otestoval v programu Crystal Disk Mark verze 7.0.0, kde měření vyšlo následovně:
Zde jsem narazil na celkem zajímavou věc, protože tento program naměřil maximální rychlost čtení menší, než ukázal praktický test s kopírováním velkého 45GB souboru. Ovšem v programu ATTO jsem se již dostal bez problémů přes hranici 350MB/s.
Zde je vidět že disk narazí na své maximum někde kolem velikosti souborů 256 KB, ovšem pak dojde k mírnému poklesu od zhruba 24MB až do 64MB.
Pojďme tedy k závěru.
|