SanDisk Ultra Dual - TEST univerzálních kompaktních flash disků pro telefony, tablety i PC! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Thursday, 26 March 2020
Přejít na obsah
SanDisk Ultra Dual - TEST univerzálních kompaktních flash disků pro telefony, tablety i PC!
V praxi a závěr
alt

 

 

 

 

  • SanDisk Ultra Dual - TEST univerzálních

                                  kompaktních flash disků pro telefony, tablety i PC!

Přes rozmach CLOUDu a bezdrátových řešení, mají klasické USB flash Disky stále hodně co nabídnout. Zejména bezpečnost fat, o které se nedá v žádném případě mluvit u CLOUDových řešení, kde ztrácíte nad svými daty kontrolu. Na rozdíl od nich totiž uložením dat na váš pevný disk nebo flash disk máte svá data skutečně pod kontrolou a nadále jsou vašimi daty. Výrobci se tak neustále snaží nabídnout nová a zajímavá řešení klasických USB flash disků. Dnes se proto podíváme na dvě řešení:

SanDisk (dnes pod WesternDigital) nabízí široké portfolio různých USB flash řešení mnoha tvarů, velikostí i konstrukcí. Dnes se podíváme na modely z řady SanDisk Ultra Dual. Ty jsou zajímavé proto, že vedle klasické konektoru USB Type-A, který najdeme hlavně u PC, mají také druhý konektor.

Máme tu konkrétně model SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C, který má na jedné straně Type-A a na druhé Type-C konektor. Druhým testovaným je pak SanDisk Ultra Dual Drive m3.0, ten má extrémně kompaktní design, kdy přímo vidíte, že má na jedné straně Type-A port a na druhé MicroUSB konektor.

  • SanDisk Ultra Dual 32GB USB-C

První testovaný kousek neklade tak velký důraz na velikost, i když je samozřejmě stále hodně malý. Má rozměry 20,7 x 9,4 x 38,1 mm. Na jedné straně je USB 3.0 Type-A konektor, na druhé straně pak USB 3.1 Type-C.

Výrobce uvádí přenosovou rychlost až 150 MB/s a kompatibilitu s Windows i Android řešeními, včetně speciální aplikace pro Android OS. Podporována jsou i některé zařízení Apple. Disk je dostupný v kapacitách 16, 32, 64, 128 a 256GB.

  • SanDisk Ultra Dual Drive m3.0 32GB

Druhý jmenovaný má maximálně kompaktní design, kdy s rozměry 11,7 x 25,5 x 30,2mm jen o malinko přerůstá délku obou USB konektorů. Tentokrát má USB 3.0 Type-A na jedné a MicroUSB konektor na druhé straně.

Vše je uloženo v pěkném plastovém průhledném těle. Pro elektroniku a paměť tak zbylo 5mm prostoru pod tím šoupátkem. Je opravdu úžasné vidět, jak moc se paměťové technologie posunuly. A disk je přitom také dostupný od 16 až po 256GB variantu. Podporuje Widnows, Android a některá Apple zařízení. A také je zde speciální aplikace SanDisk Memory Zone na disku pro Android pro snadnou práci se soubory, automatické přesouvání apod.

A jaké jsou tedy oba disky v praxi?



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází RPG Clair Obscur: Expedition 33
Vychází RPG Clair Obscur: Expedition 33Wednesday, 23 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 876x
Komentářů: 0
Oblivion Remastered: TES IV dorazil - UE5 mu sluší!
Oblivion Remastered: TES IV dorazil - UE5 mu sluší!Tuesday, 22 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1042x
Komentářů: 0
Star Wars Zero Company tahová hra od tvůrců XCOM!
Star Wars Zero Company tahová hra od tvůrců XCOM!Friday, 18 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 994x
Komentářů: 0
Marathon od Bungie/SONY představen – nový „Concord“?
Marathon od Bungie/SONY představen – nový „Concord“?Thursday, 17 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 864x
Komentářů: 0
Baldur’s Gate 3 se loučí! Poslední aktualizace a konec!
Baldur’s Gate 3 se loučí! Poslední aktualizace a konec!Tuesday, 15 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2056x
Komentářů: 3
Forever Skies – survival inspirovaný Subnauticou ve verzi 1.0
Forever Skies – survival inspirovaný Subnauticou ve verzi 1.0Monday, 14 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2025x
Komentářů: 0