Strana 2 z 3
Použití disků je pochopitelně cíleně naprosto triviální, stačí jej pouze rozbalit z krabičky a zapojit do USB slotu počítače a už to jede.
V mém případě základní deska Gigabyte Z790 Aorus Xtreme. Flash disk se ihned objeví mezi již stávajícími disky a je možné s ním tedy okamžitě pracovat.
Pokud se zaměřím na reálné testy z každodenního požívání, jal jsem se kopírovat velký 20GB soubor z mého rychlého SSD disku a výsledný čas se u pomalejšího MS60 zastavil na hodnotě 35 sekund, průměrná rychlost zápisu se tedy pohybovala kolem 580-590 MB/s.
U rychlejšího modelu DS72 jsem dosáhl na mnohem lepší výsledek, protože stejně velký soubor jsem zapisoval jenom 22 sekund, zde jsem dokonce dosáhl na rychlost 900-910 MB/s, což je o 50-60MB/s více než je v oficiálních specifikacích.
Podobně dopadly disky i v syntetickém programu Crystal Disk Info v nejnovější verzi 8.0.4, kde jsem s modelem MS60 dosáhl na 617MB/s pro čtení a pro 600MB/s pro zápis. Disk tedy poskytuje o 100MB/s lepší rychlost zápisu než je oficiální údaj, což je skvělý výsledek. U rychlejšího DS72 jsem nakonec dosáhl na rychlost téměř shodnou s rychlostí v oficiálních parametrech. Oba disky ale dokázaly své papírové parametry překonat, v případě MS60 celkem značně.
V ATTO benchmarku mi akorát trošku za haproval výsledek u pomalejšího MS60, kde mi program změřil mnohem vyšší rychlost, než by měla být. Kontroloval jsem to několikrát a zkoušel disk připojit i do jiného PC ale vždy jsem se dočkal stejného výsledku. S modelem DS72 jsem pak naměřil již celkem normální rychlost, i když hodnota zápisu byla o něco vyšší než v programu CrystalDiskMark, výsledky v tomto programu tedy berme s rezervou.
Pokud jde o test lineárního zápisu v programu AIDA64, DS72 byl schopen držet maximální rychlost 850MB/s do zhruba 3% své kapacity, pak rychlost klesla na hranici 270MB/s. To rozhodně není špatný výsledek. Levnější model MS60 na tom byl o dost hůře, ten zpomalil výrazněji, a jeho rychlost se pak pohybovala jenom na hranici 150MB/s.
Pojďme tedy k závěru.
|