Strana 2 z 4
- Kingston HyperX Predator 240GB - M.2 SSD disk
Balení v případě verze bez PCIe adaptéru působí poněkud nečekaně okázale a velké. Ale je to proto, že je vlastně stejně jako pro verzi s PCIe adaptérem.
Uvnitř je bez něj jen trochu vtipně "prázdno" a v podstatě jediným obsahem té pěkné krabičky s masivním vypolstrováním je ta malá M.2 "kartička" s rozměry 80 x 22 x 3,5mm a hmotností 10g.
Pokud se na tohle malé nic budete dívat trochu nedůvěřivě a divit se, co na tom stojí takové peníze, tak si počkejte na testy :). Každopádně standardně dimenzovaná M.2 karta má polepenu celou jednu stranu logem a základními parametry.
Druhá strana však již nabízí pohled na jednotlivé čipy, které jsou jinak umístěny z obou stran. Kingston využívá pochopitelně řešení třetích stran, jelikož sám vlastní NAND čipy nevyrábí. Používá tak řešení společnosti TOSHIBA, která patří k významným producentům NAND čipů a v tomto případě má téměř to nejlepší, co k dispozici je, ačkoliv asi všichni víme, že na NAND/SSD trhu je to dnes tak, že je SAMSUNG, pak dlouho dlouho nic a pak je zbytek (včetně TOSHIBA) a platí to zejména technologicky. Použité čipy jsou tedy TOSHIBA A19 MLC a není to tedy NVMe SSD řešení jaké nabízí konkurenční SAMSUNG nebo Intel. Toto řešení pak využívá PCIe 2.0 x4 řadič MARVELL 88SS9293.
Pokud máte špičkovou základní deku s M.2 slotem řešeným přes PCIe x4 můžete jej využít, v opačném případě pokud má sice deska M.2 slot, ale pomalejší, jen 20-10 Gbit/s, doporučujeme použití PCIe adaptér. Rozdíl výkonu bohužel už je v praxi znát. V našem případě máme možnost využít obojího kdy například ASUS X99 DELUXE nabízí obě možnosti a to 32Gbit/s M.2 i PCIe adaptér (vlastní).
Ale dost tlachání, podívejme se na výkon ...
|