Strana 2 z 4
Balení jde designově ve stylu ASUS TUF série, jinak uložením nijak nevybočuje z řady jiných AiO produktů. Vše jasné, přehledné a dobře jednoduše řešené.
Samozřejmě kromě samotného AiO kitu, najdeme i 3 ventilátory a další příslušenství. Jsou zde tedy potřebné upínky a spojovací materiál, propojovací ARGB kabely i kabel pro ventilátory. A také je zde pasta v tubě, tedy ASUS nešel cestou před-aplikace pasty na blok bez náhrady.
Z hlediska konstrukce kitu nepřekvapí, že radiátor je hliníkový a spodek bloku CPU je měděný. Rozměrově se ASUS drží běžných standardů, pokud jde o velikost i tloušťku výměníku atd. Výměník nepředpokládá nějakou údržbu, i když plnící otvor má na sobě jednoduchý šroub.
Vyjma umístění pumpy do samostatného modulu na hadice blízko výměníku, působí celý chladič docela běžně. Hadice mají 400mm délky a jsou opletené. Fitinky na bloku jsou plastové, na výměníku jsou pak hadice přímo nasunuty. Jednoduché řešení.
Blok na CPU je tedy v tomto případě už bez pumpy, což umožňuje jeho nižší profil. ASUS samozřejmě zvolil trochu výraznější vlastní design padnoucí stylově k jiným komponentám TUF. Je tu také drobné RGB podsvícené logo. Tedy pokud jej budete chtít osvítit, můžete ten kabel od toho připojit. To se týká i kabelu ARGB od ventilátorům. ASUS pro to má v příslušenství propojku, kdy tedy 4x ARGB konektory spojí do jednoho 4-1 pinu na desku. Pokud to ale nepřipojíte, blok ani ventilátory svítit nebudou ;).
Pro ventilátory je tu také propojka tří FAN do jednoho FAN konektoru do desky. Pumpa má pak vlastní samostatný CPU-FAN konektor. Tyhle všechny konektory připojit samozřejmě musíte, aby vám pumpa i ventilátory běžely a chladič tedy fungoval.
Ventilátory používá ASUS vlastní konstrukce, jsou to nové fyzicky zesílené 120mm modely s hydrodynamickým ložiskem a plným PWM řízením otáček, kdy maximem je 2000 rpm s maximálním průtokem vzduchu 67CFM.
Jak to tedy šlape v praxi?
|