Strana 4 z 5
- Test výkonu v praxi – Teploty a hluk
Samotné testování jsem se rozhodl provádět v zátěžovém testu OCCT, který opravdu dokáže z procesoru vyždímat maximum a otestovat vodní set na hranici jeho možností. Dále jsem použil méně náročný Unigine Valey 1.0, jakož to simulací herní zátěže, kde ve většině her není využito všech jader procesoru. Nakonec jsem otestoval vodní set v režimu IDLE, kdy na PC neděláte nic náročného, například brouzdání na internetu apod.
U všech měření jsem vždy počkal 30 minut, aby se teploty ustálily.
Ventilátory jsem testoval v nastavení 5/7/12V.
- 5V – 1000rpm
- 7V – 1330Rpm
- 12V – 2050Rpm
Jak je vidět z grafů, vodní set nemá problém uchladit tuto 220W bestii i v režimu 5V na pumpě a 5V na ventilátorech, kdy je vodní set úplně tichý!
Já osobně bych preferoval rozumný kompromis 7V na pumpě a 7V na ventilátorech, přece jenom na 12V jsou ventilátory hlučné a 7V nemá na teplotu až tak velký vliv, ale rozdíl v hlučnosti je hodně poznat.
- Teploty: Unigine Valey 1.0 (Herní režim)
- Teploty vůči již dříve testovaným setům vodního chlazení
Pokud porovnáme výsledky s již testovaným hodně podobným Fractal S24 a vodními sety od společnosti DeepCool a AlphaCool, jsou rozdíly velmi malé v jednotkách °C.
Be Quiet! nejvíce exceluje při režimu 5V na pumpě a ventilátoru, kde dokázal ostatním utéct až na rozdíl 1-5°C. Pokud tedy hodláte provozovat vodní set v tomto velmi tichém režimu, je pro vás Silent Loop asi ideální kandidát.
|