Core 2 Duo E4300 v akci – test dvoujádrových procesorů Tisk E-mail
Napsal Jan "DigitalDooM" Stach a redakce   
Friday, 19 January 2007
Přejít na obsah
Core 2 Duo E4300 v akci – test dvoujádrových procesorů
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8

 

 

 

 

 

 

 

Praktické testy

Praktické testy jsou poněkud více vypovídajícími o skutečném výkonu procesorů. Přeci jen v PC marku apod. si toho moc nenapíšeme ani nepřehrajeme a tak nás i vás zajímají hlavně běžné aplikace. Otestovali jsme tedy náš balíček testů, který obsahuje různě zaměřené a běžně užívané programy.

Science-x64-E4300

Prvním testem je test x64bit instrukcí, je to spíše teoretický test, ale sem tam se někdo na 64bit zeptá. Dnes jsou sice všechny prodávané procesory 64bit, ale do širokého využití 64bit aplikací máme ještě daleko. A tak je 64bit prozatím na okraji našeho zájmu. Zajímavé je, že právě v 64bit se Core 2 Duu příliš nedaří. Na to ostatně často někteří uživatelé upozorňují, že přeci jen to s Core není až tak růžové, jak by se podle výkonu v 32bit mohlo zdát.

photoshop-E4300

Při práci ve Photoshopu zvládly zadanou stejnou úlohu naši hlavní adepti takřka stejně. O nepostřehnutelnou 1s byl rychlejší E6300. 

winrar-E4300

Zapakování složky trvalo v programu Winrar ve starší verzi 3.51 déle na AMD X2 4200+ EE, přičemž E4300 a E6300 opět vyrovnaně jen s mírným náskokem E6300.

VirtualDub-E4300

Encodování videa je jednou z velmi náročných úloh, při které záleží na sestavě, jako celku. Dost také záleží na zvoleném softwaru a dalších parametrech. Zvolili jsme si VirtualDub - divX ve verzi 6.11. I zde ale obě Core byla velmi vyrovnaná a vše to z blízka sledoval i AMD X2 4200+ EE.

3DsMax7-E4300

Pro test renderingu jsme použili 3D Studio Max 7. Stejná scéna dala zabrat všem testovaným procesorům skutečně hodně. X2 4200+ se ale umístil jak před E6300, tak před E4300. Obě Core byla opět vyrovnaná.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Marathon od Bungie/SONY představen – nový „Concord“?
Marathon od Bungie/SONY představen – nový „Concord“?Thursday, 17 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 167x
Komentářů: 0
Baldur’s Gate 3 se loučí! Poslední aktualizace a konec!
Baldur’s Gate 3 se loučí! Poslední aktualizace a konec!Tuesday, 15 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1038x
Komentářů: 2
Forever Skies – survival inspirovaný Subnauticou ve verzi 1.0
Forever Skies – survival inspirovaný Subnauticou ve verzi 1.0Monday, 14 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1639x
Komentářů: 0
Commandos: Origins vychází. Herně OK, technicky nedotažené
Commandos: Origins vychází. Herně OK, technicky nedotaženéThursday, 10 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1013x
Komentářů: 0
The Outer Worlds 2 v herní ukázce!
The Outer Worlds 2 v herní ukázce!Wednesday, 09 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1257x
Komentářů: 1
Tron: Ares – ukázka z nového filmového pokusu
Tron: Ares – ukázka z nového filmového pokusuTuesday, 08 April 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1601x
Komentářů: 1