Strana 2 z 4
Balení jde v současném grafickém stylu Corsair. Pěkné a funkční.
Uvnitř je chladič dobře uložený. Corsair se snaží šetřit plastem, takže pytlíky s příslušenstvím jsou papírové.
Příslušenství je tvořeno samozřejmě upínkami pro AMD a Intel platformy, stejně tak jsou zde kolejnice pro druhý ventilátor. Ten jeden (prostřední) už je má a je na chladiči nainstalován rovnou, ale lze jej sundat. Jinak v příslušenství nenajdete překvapivě papírový návod na upnutí, jen QR kód, který vás na příslušný online návod odkáže.
Corsair překvapivě nedodává pastu v tubě, ale chladič má jen jednu dávku před aplikovanou na základně. Takže máte jen jeden pokus na osazení, pak si budete muset pastu sehnat. Základna je jinak docela dobře opracovaná, tvoří ji poniklovaný měděný tvarovaný plát s vyleštěnou základnou. Současně jsou k ní přišroubovány úchyty. Celkem standardní design u tohoto typu chladičů.
Opracování je docela precizní, byť nedosahuje úplně úrovně NOCTUA. Současně přes poměrně velké rozměry chladiče, je stále o něco menší než někteří konkurenti, byť rozdíl není tak dramatický. 165 x 152 x 152mm má v základním stavu s osazenými ventilátory v základní poloze.
Ty ventilátory lze ale i povysunout, což je i nutné, tak aby se pod ten první vůbec vešly RAM moduly. Corsair se moc nesnažil udělat místo i na vyšší DDR5 moduly. V základní poloze s výškou chladiče těch 165mm, se pod ten první ventilátor nevejdou prakticky žádné moduly. Je tam jen 25mm prostoru. Takže pokud osadíte celkem standardní 35mm moduly, budete výška chladiče s povysunutým ventilátorem celkem 175mm. U vysokých 44mm modulů pak rovnou 184mm. Takže s tím počítejte při výběru skříně.
Samotné ventilátory jsou kvalitní, jsou Corsair design, jde o AF Elite modely (140mm) s PWM řízením otáček v rozmezí 400 až 1600. Mají až 84,5 CFM a hlučnost maximálně 33,9dBA. Corsair dodává i rozdvojku, tak abyste oba ventilátory mohli připojit na jeden 4-pin konektor na desce. Kabely jsou tedy velmi dlouhé.
Jaký je tedy nový chladič v praxi?
|