Montáž je hodně podobná mnoha jiným chladičům dnes, zejména silně připomíná NOCTUA Securefirm, což je ale jedině dobře. Corsair samozřejmě má papírový, elektronický i video návod, jak na to. Je to jednoduché a vše je krásně přístupné.
Nutno jen dodat, že nemusí padnout na všechny desky v kombinaci se všemi RAM, ale s většinou variant kompatibilní bude.
K montáži nemám, co bych dodal a vytkl. V případě AM4 platformy, kterou používáme pro testování, nejsou žádné výhrady.
Výkon
Testovat budeme na starší AMD X370 platformě s AMD RYZEN 7 1800X procesor, takže můžeme srovnávat s dříve testovanými chladiči.
V základu bez přetaktování je samozřejmě velmi těžké ukázat výkon AiO chladičů, jsou na tom docela podobně. Klasické TOP modely vzduchových chladičů jim tak výkonem naprosto v pohodě stačí. Chladiče používáme s automatickým řízením otáček, samozřejmě se dají různě ručně regulovat.
Rozdíl mezi chladiči se zvětší při přetaktování, kdy ale RYZEN 7 1800X má své maximum taktů a ani na něm nijak zvlášť netopí i tak ale už jsou mezi AiO modely rozdíly. I klasické chladiče nemají s uchlazením přetaktovaného (či přes PBO provozovaného) CPU RYZEN pro AM4 platformu sebemenší problém.
Až sem vypadá CORSAIR A500 slušně. Jenže ještě je tu otázka hlučnosti. A tady má A500 značný handicap. Díky menšímu pasivu a jen 120mm ventilátorů ten svůj výkon má prostě proto, že ty ventilátory jedou na vyšší otáčky, tedy vyšší průtok vzduchu. Z hlediska výkonu je to sice fajn, ale z hlediska hlučnosti to není dobré.
A500 je prostě hlučnější než konkurence, než AiO, než velké klasické pasivy se 140mm ventilátory ve stejné cenové třídě apod.