Strana 2 z 4
Balení jde v současném designovém stylu společnosti CORSAIR, žádné zvláštní prvky nehledejte. Vše je funkční a účelné.
Uvnitř je zabaleno samotné chlazení i příslušenství. Možná toho igelitu mohlo být použito méně. Nechápu, proč musí být v igelitovém pytlíku zabalený zvlášť i každý ventilátor.
Kompletní příslušenství obsahuje potřebné upínky, a to pro AM4, LGA11xx/20xx platformy a také pro AMD TRX4. Nechybí samozřejmě kabeláž, ventilátory, návody. Pokud hledáte pastu na procesor v tubě apod., tak tu zde samostatně nenajdete. CORSAIR se rozhodl ji před-aplikovat na samotný vodní blok.
Blok má tedy měděnou základnu, celkem rovnou, ale ne úplně vyleštěnou s pastou z výroby. V případě opakované montáže si tedy budete muset opatřit vlastní pastu.
Zajímavě řešené jsou upínky, které se nasunují na blok proti sobě, což je odlišné řešení od standardní ASETEK konstrukce. Blok má na sobě také micro-USB port, kam se zapojuje kabel na vnitřní USB základní desky, přes který vše komunikuje s iCUE aplikací. Od bloku jde pak napevno kabel s trojicí konektorů pro ventilátory a druhý kabel, co by napájení (SATA).
Výměník je pak hliníkový, standardní CORSAIR konstrukce, na kterou jme zvyklí. Je 27mm tlustý, takže se vejde všude, kam se dá obvykle 360mm výměník nacpat. Má místo na tři 120mm ventilátory z každé strany, samozřejmě v základu v balení jsou jen tři.
Jde o 3x ML PWM sérii od CORSAIR, které se dokáží točit až 2400ot/min, jsou ale pochopitelně automaticky regulovány. Uváděná hlučnost je maximálně 37dBA při 75CFM. Ventilátory na rozdíl od PLATINUM verze AiO, nemají RGB podsvícení, takže jde o docela vzhledově decentní chladič.
Podívejme se tedy na instalaci a výkon nového chladiče v praxi …
|