CORSAIR rozhodně nezahálí na poli chladičů. Speciálně u AiO, kde každou chvíli uvádí nějaké novinky a vylepšení. Zatím posledním modelem, který aktuálně míří do obchodů, je H150i RGB PRO XT. A ten už máme mezi prvními v ruce, a dnes vám tedy povíme, jaký je, protože jsme ho řádně otestovali.
Někteří se možná budou trochu divit, jelikož CORSAIR už přeci má na trhu prakticky identicky vyhlížející H150i chladič. A mají pravdu. Jsou na trhu modely řady PRO, ale nikoliv PRO XT, což je dnešní novinka. Čím se liší? „Obyčejná“ PRO verze je totiž postavena na základu ASETEK, zatímco PLATINUM řada (větší důraz na RGB) a hlavně dnes testovaná nová PRO XT řada, používají konstrukci od COOLIT. Ta se od ASETEK liší především pumpou, která je odlišná.
PRO XT varianta na rozdíl od PLATINUM řady nemá RGB ventilátory a PLATINUM edice ani není nabízena ve 360mm verzi. Takže pokud jde o 360mm edice H150i, jsou k dispozici právě „jen“ PRO a PRO XT, obě stojí podobné peníze. Obě mají jen RGB podsvícení bloku, ale odlišnou pumpu. Sám výrobce říká, že PRO XT verze je lepší a výkonnější. Údajně JE jeho nový H150i RGB PRO XT AiO chladič je tím nejlepším, co na tomto poli firma doposud představila.
Corsair H150i RGB PRO XT
Konstrukce COOLIT je samozřejmě docela podobná ASETEK. Jde o uzavřený okruh, který není navržený pro rozebírání. Výměník je hliníkový, blok na procesor je pak měděný. Galvanické korozi apod. zabraňuje pak samozřejmě speciální náplň kruhu, kterou netvoří samozřejmě obyčejná voda, a tak by okruh měl mít dlouhou životnost. Což CORSAIR podtrhuje standardní zárukou v déle 5 let.
Nedá se říci, že by novinka byla nějak zvnějšku odlišná od dříve testovaných modelů AiO společnosti CORSAIR. Design je víceméně stejný. Kompaktní blok s decentním RGB podsvícením včetně loga, je přes gumové trubice s pletením (380mm) připojený k hliníkovému radiátoru. Ten má v tomto případě rozměry 397 x 120 x 27mm a je určený pro 3(6)x 120mm ventilátory. Ty samozřejmě CORSAIR dodává v základu a jde o ML PWM modely z jeho vlastní produkce, které mohou jít až na 2400ot/min.
RGB podsvícení a jeho ovládání je pak řešeno přes micro-USB/vnitřní USB kabel, a samozřejmě všechno kolem něj a také řízení samotných ventilátorů, lze nastavit přes aplikaci iCUE, která je dnes univerzální prakticky pro všechny komponenty a periferie společnosti CORSAIR.
A jaký je tedy chladič v praxi? Podívali jsme se na něj …