Strana 2 z 4
- Corsair iCUE H150i ELITE LCD – AiO chlazení podrobněji
Novinka přichází s odlišným designem balení, které postrádá výraznou žlutou barvu na obalu, jako tomu bylo doposud.
Uvnitř je ale vše při starém, tedy kartónová krabice a všechno naskládáno v igelitech.
Kromě samotného AiO chladiče, jsou zde tedy tři 120mm ventilátory, iCUE COMMANDER CORE modul pro připojení ventilátorů a RGB prvků a následné ovládání skrze USB přes iCUE aplikaci. Výrobce přidal dokonce extrémně šikovnou rozdvojku na vnitřní USB. No a pak jsou zde samozřejmě upínací kity na jednotlivé AMD a Intel platformy, včetně sTR4 nebo nové Intel LGA 1700.
Samotné AiO je mix známých a několika nových prvků. Základní design okruhu je stejný, jako u předchozích variant H150i, postaral se o něj CoolIT. To znamená uzavřený okruh s plnícím šroubovacím otvorem na boku jinak velmi nízkého bloku s pumpou. Blok je měděný, výměník klasicky hliníkový. Hadice jsou opletené a jsou nasazeny na plastových fitinkách s kovovým upnutím. Není to tedy nijak masivní design, nic srovnatelného s klasickým montovaným vodním okruhem (což Corsair dnes také nabízí).
Novinkou jsou zde CORSAIR ML120 RGB ELITE PWM ventilátory, které mají nový tvar i zpracování lopatek i rámečku. Cílem bylo hlavně snížit hlučnost při zachování výkonu, kdy starší verze ventilátorů CORSAIR nepatřily vždy k těm nejtišším na trhu.
Nové verze by to měly napravovat. Výrobce udává, že ventilátory mají otáčky 400 až 2000 ot/min, hluk 10 – 30,4dBA a jsou plně samoregulovatelné.
Pokud jde o další zpracování, trochu mě v této cenové relaci zaráží před-aplikovaná pasta na bloku bez přidání další extra pasty v tubě.
Celý hořejšek „bloku“ je oddělitelný, ale nedrží na ničem jiném, než malém konektoru, který propojuje tu LCD část se zbytkem fyzické bloku chladiče, takže pozor na to, až za tohle klasicky zkusíte namontovaný chladič vzít. Nedělejte to.
A jak tedy šlape v praxi?
|