Strana 1 z 4 Propracované AiO chlazení se zajímavým modulovým systémem bloku a minimalizací kabeláže.
- Corsair iCUE LINK TITAN 360 RX RGB – TEST a RECENZE
AiO s výměnnými moduly na blok
Společnost CORSAIR se snaží neustále inovovat své chladiče a postavilo kompletně vlastní AiO řešení. Vlastní design pumpy, bloku jako celku i upínání a ventilátorů. Nová AiO série Corsair iCUE LINK TITAN RX RGB vyráží na trh ve třech klasických velikostech, tedy 240mm, 280mm a 360mm. Všechny jsou nabízené v bílém a černém provedení, a ke všem třem si můžete pořídit zajímavé výměnné moduly na blok (CapSwap).
V základu jsou chladiče dodávány jen s ozdobným podsvíceným krytem, ale můžete si přikoupit a snadno vyměnit modul který obsahuje parádní LCD displej, nebo velmi zajímavý modul s ventilátorem který chladí okolí patice procesoru anebo pokud chcete hezčí, než je ten základní podsvícený kryt, má Corsair v nabídce ještě právě alternativní zajímavěji vyhlížející krytku.
Ovšem výměnný vršek bloku není to jediné zajímavé na nové sérii AiO. Ta přichází také vybavená novými ventilátory RX iCUE série, které se propojují jednoduchým konektorem přímo (když jsou vedle sebe) nebo s jinými prvky iCUE série přes jeden jediný kabel. Od ventilátoru tedy nevedou v tomto případě žádné klasické 4pin FAN ani ARGB kabely.
Jen jeden speciální kabel k iCUE modulu, který je součástí dodávky a funguje také s jiným příslušenstvím Corsair, jako dalšími ventilátory a PC skříněmi. Lze tak sestavit celý systém a okruh jen na Corsair komponentách a výrazně tak omezit kabeláž, kterou jsou obvykle ventilátory, chladiče a RGB prvky zatíženy.
Jinak tedy v tomto případě máme před sebou výkonné 360mm AiO chlazení pro procesory, univerzální pro současné mainstreamové Intel a AMD platformy. Corsair si navrhl celý blok včetně pumpy a upínání sám. A i zde se snažil věci maximálně funkčně zjednodušit a optimalizovat.
Takže jsme se na celý chladič i alternativní výměnné moduly podívali pěkně v praxi. Jak to celé funguje?
|