Strana 2 z 4
- Chlazení pod drobnohledem
Balení má stejný grafický styl jako dražší varianty.
Nechybí veškeré příslušenství pro upnutí. Bohužel jedním z „úsporných“ opatření je absence pasty v tubě. Pasta je před-aplikována na blok, tedy máte jen jeden pokus na osazení.
Corsair Nautilus 360 RS ARGB spoléhá na klasické 120mm ventilátory, které nemají žádné exkluzivní vzájemné propojení jako ty na iCUE LINK verzích. Mají klasicky 4-pin PWM konektor a pak ARGB konektor.
Corsair je alespoň „zdvojil“, tak aby bylo možné propojit vše k sobě a nemuseli jste každý kabel tahat zvlášť k desce. Ventilátory samotné jsou ale standardní 120mm Corsair RS120 modely s magnetickým ložiskem až 2100ot/min. Maximálně mají 72,8 CFM při solidním 4,2 mm H2O a údajně 36dBA.
Pokud jde o design bloku, vzhledově vypadá jako ty na iCUE modelech, ale nemá modulově odnímatelný vršek. V případě ARGB verze má ale ten ozdobný kryt, který lze orientovat do směru, jak je třeba. Pod ním je však stejná pumpa, jako na těch dražších iCUE variantách. Od ní vedou přes plastová kolínka 450mm dlouhé gumové hadice. Ty jsou napevno nasunuty na hliníkovém výměníku se standardní 27mm tloušťkou a velikostí (opět stejný jako u iCUE modelů).
Od bloku nevede žádný kabel pro USB apod. Testovaný model nemá tedy možnost připojení a monitorování přímo přes iCUE aplikaci. Pokud ale ve své skříni máte dodatečný iCUE modul, můžete k němu připojit ty ventilátory a ovládat je přes něj. Nicméně v základu celý tenhle chladič (blok i ventilátory) připojují na standardní PWM a ARGB konektory základní desky. A vše se tedy řídí a monitoruje skrze systémy, BIOS a SW výrobce desky.
Corsair lehce upravil upínky, kdy u iCUE variant byly brackety rozděleny na dva díly, u tohoto modelu udělal věci jednodušší a je to nyní jen jeden díl. To považuji za dobrou změnu:
Z hlediska instalace nemám žádné výtky, je to rychlé a hlavně pevné. Díky zdvojeným PWM a ARGB konektorům na ventilátorech je možné propojit všechno do série a k základní desce tedy připojit jen jeden z každého konektoru. Kromě námi testované ARGB verze existuje ještě varianta kompletně bez podsvícení, kde tedy ty ARGB konektory nenajdete vůbec.
Samozřejmě i u té naší podsvícené je nemusíte zapojovat, pokud nechcete, prostě to nebude svítit. Není tu žádné USB propojení, tedy žádná možnost využít iCUE aplikaci k monitorování a regulování. Vše jen přes systémy základní desky. Na nich tedy vlastně záleží, pokud jde o řízení otáček ventilátorů a tím pádem i výkon a hlučnost chladiče. V našem případě používáme náš systém nastavený na default, tedy všechny chladiče v testu mají stejné podmínky, pokud spoléhají na systémy naší základní desky.
Takže jak si vede z hlediska výkonu a provozních vlastností v praxi?
|