Strana 1 z 4
- MSI Core Frozr L – TEST chladiče procesoru,
v PC můžete mít MSI grafiku, desku a teď i chladič
Není nad to, když komponenty v PC pěkně ladí :). MSI tak servíruje chladič se svým logem. Jaký je? Společnost MSI je dlouhé roky známá tím, že vyrábí základní desky nebo grafické karty. Po čem ale fanoušci této značky dlouho volali, byl chladič na procesor. A to hlavně proto, aby si mohli vytuněný MSI počítač co nejvíce sladit do jednotného designu. Tomuto přání tedy MSI vyšlo letos vstříc a vydalo první dva chladiče s opravdu pěkným designem zapadající do celkové koncepce většiny herních základních desek tohoto výrobce. Levnější model si otestujeme dnes, ten silnější v podobě XL modelu později během roku. Co se týče ceny chladiče, ta se nyní pohybuje kolem 1300-1400,- s DPH, což je za takto malý chladič celkem dost.
Počínaje dnešním testem, začínám testovat na fungl nové testovací sestavě, pro kterou poskytly podporu společnosti: MSI, Be QUiet!, a AMD. Základní deska je MSI X370 Gaming Pro Carbon a procesor AMD Ryzen 7 1700X. Skříň pak Be Quiet! Dark Base 900 Pro a zdroj Pure Power 10 o kapacitě 700W. Přece jenom stará sestava založena na starém AMD FX procesoru si už zasloužila odejít do zaslouženého důchodu. Budu se snažit tedy co nejdříve zajistit co nejvíce chladičů, abych měl velmi brzy v databázi výsledků co nejvíce modelů od většiny výrobců na trhu. V dnešním testu jsem ještě otestoval podobně drahý SilentiumPC Grandis 2 pro porovnání.
Hlavní body udávané výrobcem:
- Výkon uchladit procesor až s 200 W TDP s maximální hlučností pouze 33.6 dB(A).
- 120 mm TORX PWM ventilátor.
- Podpora osazení dalším 120 mm ventilátorem (klipsy na uchycení v balení).
- Chladič je vybaven čtyřmi měděnými heatpipe trubicemi o průměru 8 mm.
- Vyměnitelný horní kryt chladiče (druhý kryt v černé barvě v balení)
Tělo chladiče je velmi malé. Přirovnal bych ho k již dříve testovanému SilentiumPC Fera 3, který je velmi populárním modelem. MSI ale přidalo vlastní design, včetně osvětlení svého loga, či vyměnitelné kryty, v provedení stříbrném nebo černém.
Jaký je tedy v praxi?
|